https://moyagazeta.com/

В АФРИЦІ МІЦНІЮТЬ НАШІ КРИЛА

Цієї льотної зміни за завданням центру управління повітряними операціями штабу Місії були задіяні 11 вертольотів загону – дві пари бойових Мі-24 і сім транспортно-бойових Мі-8. Крім цього, того ж дня відбулась планова ротація особового складу і одного Мі-8 на майданчику Грінвілл де оперативна група у відриві від основних сил загону, а це дві з половиною сотні кілометрів на південь країни від базового табору, несе постійне чергування парою Мі-24 і одним Мі-8.

– Плануючи льотні зміни ми завжди намагаємось максимально ефективно використати кожен політ за маршрутом для вдосконалення льотної майстерності, – розповідає заступник командира загону з льотної підготовки підполковник Костянтин Гаєвський. – Екіпажі вертольотів виконуючи спеціальні завдання по доставці вантажів за визначеними маршрутами постійно вдосконалюють навички пілотування виконуючи для цього контрольні та учбово-тренувальні польоти за курсом бойової підготовки, – зауважив він.

Так, екіпаж Мі-8 у складі командира – капітана Руслана Юндіна, льотчика інструктора полковника Володимира Пастухова, бортового техніка капітана Олександра Зубача, бортового техніка – стажера Віктора Краснощтана і бортового перекладача капітана Павла Попова виконував політ за маршрутом РІА (Робертс інтернешинал аеропорт – місце дислокації базового табору) – Грінвілл – РІА – Грінвілл – РІА. Екіпаж перевозив з міжнародного аеропорту РІА до аеродрому Грінвіл дизельне пальне. Під час виконання польотного завдання капітан Руслан Юндін під контролем досвідченого льотчика-інструктора – командира загону, виконав польоти з місця командира екіпажу за вправами курсу бойової підготовки армійської авіації. Зокрема капітан Юндін відпрацював захід на посадку з одним вимкненим двигуном.

Екіпажі пари бойових Мі-24 з Грінвілла отримали завдання на патрулювання державного кордону Ліберії з Кот-Д’Івуаром за маршрутом Грінвілл – Зведру – маршрут «Д» – Зведру – Грінвілл. Виконуючи політ капітан Вячеслав Ромащук з місця командира екіпажу під пильним поглядом льотчика – інструктора – начальника групи планування застосування авіації – заступника командира загону полковника Андрія Когута відпрацював захід на посадку з одним вимкненим двигуном.
Коментуючи виконання польотних завдань екіпажами підполковник Костянтин Гаєвський зазначив, що літаючи в Африці наші льотчики здобувають найцінніше – практичний досвід.

Адже в Африканському небі наші досвідчені аси передають навички та вміння менш досвідченим і зовсім молодим орлам і соколятам. Нажаль саме в Африці, де не бракує авіаційного ООН-івського гасу, а не в Україні де спостерігається хронічна його нестача через таке близьке нам «…Немає коштів» міцніють крила майбутніх класних військових льотчиків.

За чотири місяці виконання завдань в Ліберії нашими миротворцями 10-ї ротації, виконано 1702 польоти на транспортно-бойових Мі-8 і бойових Мі-24. За цей час вертолітники 56 овз перевезли 6970 поважних осіб Місії ООН в цій країні і військовослужбовців інших миротворчих контингентів. У важкодоступні, непрохідні райони республіки доставлено 291 з плловиною тисячі кілограмів гуманітарних вантажів, провізії, пального тощо. Загальний наліт за цей період сягнув майже 1700 годин.
 

Автор: Андрій Агєєв. Фото автора