https://moyagazeta.com/

Влада Саудівської Аравії стежить за жінками по GPS

Імміграційна комісія Саудівської Аравії запустила систему стеження за всіма жінками з метою контролювати кожен крок, щоб вони не могли втекти з країни. Як повідомляє The Daily Telegraph, у королівстві жінки й без того не мають змоги пересуватися самостійно без нагляду брата чи довіреного охоронця.

Однак якщо жінка відхилилася від звичного маршруту бодай на крок, наглядач і її чоловік отримають повідомлення, що вона тікає від них. Навіть якщо в цей час чоловік знаходиться поряд, він все одно отримає повідомлення, що його благовірна полишила місто чи країну.

Нововведення викликало обурення у всіх громадян Саудівської Аравії не залежно від статі.

“Куди вже там! Чого б вам не відрізати жінкам ноги, щоб вони не втекли? Чи закувати нас у кайдани”, – обурюється мешканка королівства Ізраа.

“Якщо мені потрібне повідомлення, яке б сповістило мене, що моя дружина втекла, то або я одружився не з тією жінкою, або мені терміново потрібен психіатр”, – вважає Хішам.

Правозахисники Саудівської Аравії теж б’ють на сполох і пропонують уряду розібратися з домашнім насильством в країні перш ніж стежити за пересуванням жінок.

ТСН