https://moyagazeta.com/

29 листопада підприємці хочуть зупинити всю країну

Про це заявив на брифінгу у Києві координатор акції протесту підприємців Олександр Данилюк. Такою була його реакція на повідомлення про те, що голова ЦВК Володимир Шаповал вважає безперспективною з юридичної точки зору ініціативу підприємців щодо проведення референдуму про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, оскільки це, за його словами, не передбачено Конституцією.

«По-перше, тлумачення Конституції не входить до повноважень пана Шаповала, оскільки це не передбачено його функціональними обов’язками. По-друге, якби він взяв до рук цей документ і ознайомився зі змістом статті 74, то дізнався б, що референдум в Україні не допускається лише щодо законопроектів з питань податків, бюджету та амністії. І крапка. Будь-які інші питання можуть стати предметом розгляду на всеукраїнському чи місцевому референдумах. Ганебна некомпетентність цього чиновника є віддзеркаленням загального рівня компетенції людей, які сьогодні вважають, що вони нами правлять. Нам фактично повідомили, що влада не планує дотримуватись норм Основного закону й гарантувати наше право на свободу волевиявлення. На це у нас лише одна ультимативна відповідь: або парламент і президент негайно погоджуються на перевибори і цим доводять, що мають інстинкт самозбереження й не розтратили залишки здорового глузду, або ми піднімаємо країну і акціями прямої дії повертаємо собі свої законні права»,- підкреслив О.Данилюк.

Він також повідомив, що до України прибуває офіційна делегація Венеціанської комісії на чолі з секретарем комісії паном Томасом Маркетом. Метою візиту є вивчення ситуації щодо реального рівня легітимності української влади після скасування політреформи 2004 р. На думку О.Данилюка, одноденний загальнонаціональний страйк стане найкращим виявом реального ставлення народу до влади і дасть необхідний матеріал для висновків Венеціанській комісії.

«Акція, що починалася як протест проти економічних утисків стала політичною. Влада сама спровокувала людей на це протистояння. Сьогодні на Майдані все менше говорять про Податковий кодекс і все більше про загальну несправедливість, яка опановує державу. 29 листопада, у понеділок, розпочинається всеукраїнська безстрокова політична акція протесту, яка має на меті поставити нарешті цю країну з голови на ноги. Від того підпише, чи заветує президент Податковий кодекс сьогодні вже не залежить нічого. Про все це треба було думати раніше. Час вийшов»,- акцентував правозахисник.

Прес-служба Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності