https://moyagazeta.com/

АМКУ примушує оптових постачальників знижувати ціни на цукор

Найбільше зниження цін оптовими постачальниками відбулося в Київській та в Вінницькій областях – до 10%, в Кіровоградській – до 8,8%, в Сумській – до 7%, в Луганській – до 6,6%, Донецькій – до 5,2%, у Волинській – до 5,1% та в Херсонській – до 5%.
Також зафіксовано зниження роздрібних цін і з боку торговельних мереж. Зокрема, в Полтавській області – до 7,5%, в Луганській – до 7,1%, в Донецькій – до 7%, в Івано-Франківській – до 5,6% та в Запорізькій – до 5,3%? повідомляють у прес-службі АМКУ.

«Територіальним відділенням Антимонопольного комітету дана вказівка застосувати засоби державного примусу, прийнявши рішення щодо застосування конкуреційно-фінаносових санкцій до тих підприємств, які без законних на те підстав гальмують процес врегулювання цінової ситуації на ринку цукру та затягують з адекватним зниженням цін», – прокоментував ситуацію в.о. Голови Комітету Олександр Мельниченко.

Як відомо, органи Комітету рекомендували суб’єктам господарювання, що працюють на ринку цукру, привести ціни до економічно обґрунтованого рівня. Вимоги Комітету охопили 150 оптових торговців, 139 торговельних мереж та 5 виробників цукру.
В березні 2008 р. Вищий господарський суд України прийняв рішення, яким відмовив у задоволенні касаційних скарг ТОВ «Українська продовольча компанія», ТОВ «Агропродінвест», ТОВ «Цукровий союз», ТОВ «Гала-Трейд», ТОВ «Фірма «Астарта-Київ», ТОВ ТД «АПО «Цукровик Полтавщини», ТОВ «АПО «Цукровик Полтавщини», підтвердивши правомірність застосування Комітетом санкцій. Верховний суд України залишив рішення без змін.

В лютому 2006 року Комітет оштрафував цих операторів ринку загалом на 17,2 млн. грн за антиконкурентні узгоджені дії, через які відбулося безпідставне подорожчання та значний стрибок цін на цукор по всій країні.
 

Автор: Информационная служба “Моей газеты+”