https://moyagazeta.com/

Через три місяці в Україні може зникнути комунальний транспорт

Про це йдеться в оприлюдненій заяві Національного форуму профспілок України, підписаній його головою Мирославом Якібчуком.

Основною причиною занепаду галузі є відсутність у транспортних підприємств обігових коштів через неотримання або значну затримку з отриманням державних субвенцій за перевезення пільговиків. Це породжує катастрофічну заборгованість із виплатою заробітної плати працівникам цієї сфери та відсутність будь-якого оновлення парку тролейбусів, трамваїв та автобусів.

За даними моніторингу НФПУ, заборгованість із виплатою зарплат лише у 13 областях України, де є найбільша заборгованість, складає понад 105 млн. гривень. Злісно заборгували своїм працівникам «Київпастранс» – 40,9 млн. грн., «Дніпропетровськийелектротранспорт» – 19 млн. грн., Харківське КП «Міськелектротранспорт» – 11 млн. грн., Севастопрольське КП «Севелектроавтотранспорт» – 10 млн. грн. У столиці тролейбусники ДЕПО №2 востаннє отримували кошти у листопаді 2009 року – по 110 грн.

НФПУ наголошує, що через згадані проблеми, трудові колективи залишають досвідчені водії, парк транспорт перебуває у аварійному стані, а умови праці для транспортників за останній час значно погіршились. Через три місяці, після завершення сезону відпусток, навантаження на комунальний транспорт збільшиться і, враховуючи, що стан комунального транспорту в Україні є найгіршим за всі роки його існування, міські тролейбуси та автобуси, або перестануть працювати, або стануть загрозою для життя пасажирів.

Задля збереження галузі і виведення її на належний рівень, необхідно, по-перше, забезпечити належне виконання бюджету, зокрема, у частині компенсування витрат за перевезення пасажирів пільгових категорій. Дане питання повинно бути взято під особистий контроль прем’єр-міністра. По-друге, необхідно запровадити пряме дотування комунального транспорту, як це існує, зокрема, у багатьох країнах ЄС.

Крім того, доцільно розглянути можливість альтернативних механізмів компенсації витрат на перевезення пільговиків, наприклад, впровадження адресної фінансової допомоги.

Пресс-служба НФПУ