https://moyagazeta.com/

Дорогі колеги!

 

Ви обрали важку професію, яка вимагає багато сил і витривалості. Але ваша робота  – надзвичайно важлива та потрібна, і ми вдячні за те, що ви робите.   До вашого професійного свята hh.ua| grc дослідив, яка ситуація для журналістів на ринку праці.  

 

Четверта влада та акули пера: дослідження hh.ua | grc до Дня журналіста     Британський драматург і режисер Сер Том Стоппард писав, що якщо вашою метою є зміна світу, журналістика – це найдієвіша і найшвидша зброя для цього. До щорічного професійного свята працівників засобів масової інформації, Дня журналіста, hh.ua | grc дослідив, яка ситуація для працівників цієї профсфери на ринку праці.   Робота в ЗМІ та медіа виглядає привабливою для 21% респондентів. Такі результати було отримано під час опитування в рамках «Рейтинг роботодавців України 2018». Ця сфера посіла друге місце у ТОП-5 найпривабливіших для пошукачів, поступившись «IT» і обігнавши «Фінанси, банки, інвестиційну діяльність».   Аналіз бази вакансій, розміщених за останні 12 місяців, показує, що найбільша кількість вакансій для журналістів розміщується роботодавцями зі столиці – на Київ припадає 77% усіх пропозицій про роботу. У трійку лідерів за кількістю вакансій також увійшли Дніпро та Харків.      Найбільший інтерес для роботодавців становлять кандидати з досвідом від 1 до 3 років – така умова фігурує у 58% вакансій. При цьому роботодавці, які шукають журналістів, трохи менш зацікавлені й у співробітниках без досвіду взагалі, і в кандидатах зі стажем понад 3 роки – показники за цими групами тут нижчі, ніж у середньому на ринку праці.     А от у питанні графіка роботи та типу зайнятості роботодавці, які шукали журналістів протягом останніх 12 місяців, більш охоче розглядали співробітників і на часткову зайнятість, і на віддалену роботу. У вакансіях для відповідних фахівців такі умови зустрічаються більш ніж у 3 рази частіше, ніж у середньому по всіх профсферах.

      –          Аналіз бази вакансій, розміщених за останні 12 місяців, показує, що найбільша кількість вакансій для журналістів розміщується роботодавцями зі столиці – на Київ припадає 77% усіх пропозицій про роботу. У трійку лідерів за кількістю вакансій також увійшли Дніпро та Харків; –          У питанні графіка роботи та типу зайнятості роботодавці, які шукали журналістів протягом останніх 12 місяців, більш охоче розглядали співробітників і на часткову зайнятість, і на віддалену роботу. У вакансіях для відповідних фахівців такі умови зустрічаються більш ніж у 3 рази частіше, ніж у середньому по всіх профсферах; –          Незважаючи на те, що журналісти затребувані в різних галузях, конкуренція серед відповідних спеціалістів досить висока. Так, категорія «Мистецтво, ЗМІ» входила до ТОП-10 профсфер з найвищим рівнем конкуренції у 2017 та 2018 роках. Тоді показник hh-індексу (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) дорівнював 4,4 та 5,8 відповідно. А у першому кварталі 2019 року взагалі сягнув позначки 8, що вдвічі вище за середні показники ринку праці України. –