https://moyagazeta.com/

ІЗ ВИСТУПУ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА УКРАЇНИ ПШОНКИ В.П.

 Виступаючи з трибуни Верховної Ради України, Генеральний прокурор України, зокрема, повідомив про те, що слідчі органів прокуратури похвилинно відновили порядок подій, які відбувалися у центрі столиці 29-30 листопада.

За його словами, 29 листопада зіткнення мітингувальників з правоохоронцями на Майдані Незалежності мали місце, починаючи з другої половини дня.

Що стосується подій 30 листопада, то:

– о 3 годині 51 хвилині до площі прибув автотранспорт комунальних служб, який почали блокувати мітингувальники;

– близько четвертої години, майстер ділянки комунального підприємства звернувся з цього приводу до працівників міліції. Останні, у свою чергу, попросили мітингувальників звільнити територію для проведення комунальними службами монтажних робіт. Однак, учасники акції на заклики правоохоронців не реагували, що підтверджено відеозаписами, та показами потерпілих і свідків;

– о четвертій годині сім хвилин розпочалося створення кордону для обмеження доступу на Майдан Незалежності;

– о четвертій годині десять хвилин працівники підрозділу «Беркут» розпочали дії, спрямовані на витіснення мітингувальників.

«Зважаючи на активний опір з боку учасників акції, окремі працівники „Беркуту” розпочали індивідуально застосовувати спеціальні засоби», – уточнив Генеральний прокурор. Одночасно, за інформацією слідства, підрозділи внутрішніх військ створили коридори безпеки для виходу людей, яким на вимогу правоохоронців скористалася частина активістів.

У той же час, група радикально налаштованих мітингувальників почала кидати в працівників «Беркуту» каміння, скляні та металеві банки, палаючі палиці. – о четвертій годині 22 хвилини витіснення громадян з Майдану Незалежності було завершено.

«Але треба констатувати, що рівень застосування сили до правопорушників з боку правоохоронців не відповідав небезпечності посягання та обстановці, що склалася», – додав Віктор Пшонка.

У провадженні за подіями 29-30 листопада допитано понад 200 осіб

Про це повідомив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка, виступаючи сьогодні з трибуни Верховної Ради України. Зокрема, за його словами, слідство наразі працює у трьох основних напрямах.

«Це встановлення причетності і ступеню винуватості, по-перше, керівництва та працівників підрозділу міліції особливого призначення

„Беркут”, по-друге, встановлення державних посадовців, котрі мають відношення до прийняття певних рішень, або навпаки – до бездіяльності, що призвело до порушення закону і тих наслідків, які сьогодні маємо, по-третє, організаторів провокацій та безпосередньо тих осіб, які ці провокації здійснювали», – сказав Віктор Пшонка.

Він також зазначив, що станом на сьогодні допитано понад 200 осіб, в тому числі, керівників столичної міліції та Міністерства внутрішніх справ, працівників спецпідрозділу «Беркут»,призначено 57 судових експертиз, вивчаються наявні відеозаписи.

До провокацій і правопорушень причетні радикальні угруповання, – Генеральний прокурор

Виступаючи з трибуни Верховної Ради України, Генеральний прокурор України Віктор Пшонка зазначив про те, що аналіз матеріалів розслідування, зокрема, подій, що мали місце у м. Києві, свідчить, що до зазначених провокацій і правопорушень причетні члени радикальних угрупувань, які вже тривалий час діють під виглядом різноманітних громадських організацій, у тому числі спортивного напряму.

«Вони відрізняються потужним фінансуванням, згуртованістю та веденням ідеологічної роботи щодо розповсюдження націоналізму і розпалювання міжнаціональної ворожнечі», – сказав він.

За словами Віктора Пшонки, до таких подій не можна ставитися безпечно, легковажно і безвідповідально.

«Наша країна не має права стати полігоном для підготовки бойовиків та різних радикальних угруповань», – зазначив Генеральний прокурор.

Відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України