https://moyagazeta.com/

Кабмін визначатиме рівень тарифів на тепло і воду

 Згідно з повідомленням, комісія розробила і внесла в Кабмін постанови, згідно з якими уряд буде визначати рівень зміни тарифів на тепло-і водопостачання, а також графік таких змін.

При цьому регулятор у відповідь на публікації в ЗМІ зазначає, що не планує 30% підвищення тарифів на тепло і воду в Україні.

Розрахунки по коригування тарифів були зроблені Нацкомісією влітку 2012 року в рамках виконання завдання по приведенню тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Восени 2012 року розрахунки були передані в Кабінет міністрів для узгодження.

Розрахунки показували, що доведення тарифів до рівня покриття буде досить суттєвим і відчутним для населення, тому графік коригування тарифів був відхилений.

У Нацкомпослуг пояснили, що існує два терміни – “економічно обґрунтований” тариф (яким тариф повинен бути) і “тариф до оплати за надану послугу” (скільки платить населення).

Станом на 14 січня 2013 року, за розрахунками комісії, в середньому по Україні економічно обгрунтований тариф на теплову енергію для населення становить 325 грн/Гкал (діючий – 227 грн/Гкал, рівень відшкодування – 70%).

У сфері водопостачання середня економічно обгрунтована вартість 1 куб м води для населення складає 5,97 гривень (діючий тариф – 3,63 грн/куб м, рівень покриття – 60%).

Різницю між економічно обгрунтованим і чинним тарифом відшкодовує держава.

Джерело epravda.com.ua
Фото tsn.ua