https://moyagazeta.com/

Медведчук планує державний переворот на 18 травня?

 Суть заходу полягає в тому, що під виглядом з’їзду територіальних громад невідомо як і ким обрані делегати планують взяти на себе відповідальність говорити від імені усіх українців – з подальшим створенням квазізаконного державного новоутворення.

Все починалось на Майдані…

…Вдень 16 березня на сцену Майдану вийшов непримітний сивий чоловічок, який зачитав у мікрофон документ під промовистою назвою «Декларація «Про територіальні громади України».

«Зібрання Майдану надає повноваження голові Ініціативної групи представників народу України Панченку Сергію Федоровичу негайно розпочати заходи з формування і створення Самоврядної Української Держави – Української Народної Республіки», – відчеканив чоловічок останні слова документу і запропонував Майдану проголосувати за це. «Друзі, хто за дану декларацію? Прошу проголосувати!», – гукав чоловічок. Майдан, напівпорожній і пасивний, переварював почуте. «Хто за самоврядну Україну?!!», – зайшов з іншого боку промовець, і цього разу Майдан відповів лісом рук та схвальними вигуками – вочевидь, таке визначення всім здалося набагато зрозумілішим і принятнішим, аніж пропозиція надати повноваження створювати Українську Народну Республіку нікому не відомому Панченку Сергію Федоровичу.Промовець, як це завжди буває під час показушних голосувань, які відбуваються виключно для телевізійної картинки, не помітив ані рук «проти», ані «утримався» – і оголосив, що рішення було ухвалено одностайно.

Цей чоловічок – і є той самий Панченко Сергій Федорович, якого Майдан уповноважив до державотворчих звершень.

Про цього достойника відомо небагато. Займався бізнесом, відкрив першу в Україні спеціалізовану книгарню з продажу словників, довідників та енциклопедичних видань. У 2012 році балотувався до Верховної Ради у ВО №223, де ЦВК внаслідок численних порушень так і не спромоглася встановити результат. У декларації про доходи тоді Панченко вказав 205 тис грн. річного доходу та «мазду» 1996 року випуску – ані іншого майна, ані членів родини, ані заощаджень. У виборчій програмі – жодного слова про територіальні громади, з чого можна зробити висновок, що ця тема зацікавила Сергія Федоровича дещо пізніше. Отож не дивно, що його ім’я нічого не каже більшості столичних громадянських активістів, які займаються захистом інтересів територіальних громад.

Постає резонне питання: якої мети добивається маловідомий підприємець, прагнучи у відверто маніпулятивний спосіб іменем Майдану делегувати собі повноваження державотворця?

Відповідь знаходимо у додатку до Декларації «Про територіальні громади України», зачитаному Панченком з трибуни: «2. Призначити З’їзд Територіальної Громади міста Києва на 27 квітня 2014 року о 12 годині. Місце проведення: м. Київ, вулиця Велика Васильківська, 103, Палац «Україна»; 3. Призначити З’їзд Територіальної Громади України на 18 травня 2014 року о 12 годині. Місце проведення: м. Київ, вулиця Велика Васильківська, 103, Палац «Україна».

З цього можна зробити три логічні висновки. По-перше, Сергій Панченко замахнувся організовувати народовладдя масштабно – в межах цілої держави. По-друге, оскільки на момент виступу Панченка він вже мав домовленість про оренду палацу «Україна» на 27 квітня і 18 травня, можна говорити про те, що ця маніпуляція волевиявленням Майдану була спланована давно і ретельно. По-третє, хтось готовий інвестувати у цю цікаву схему серйозні гроші, якщо вже мова йде про аренду найбільшої і найреспектабельнішої концертної зали Україні.

Спроби перевірити, чи дійсно палац «Україна» ангажовано на 27 квітня для «З’їзду Територіальної Громади міста Києва», наштовхнулися на незрозумілі труднощі. Перш за все, прес-служба палацу так і не змогла підтвердити чи спростувати цю інформацію. Це виглядає дивно, оскільки Панченко вже більше місяця анонсує свій з’їзд, вказуючи конкретні дати.

У приймальні керівника палацу секретарка пообіцяла зв’язати «Главком» з помічником гендиректора «України», який займається цим питанням, але помічник так до телефону і не підійшов. Натомість слухавку знову взяла секретарка і сказала, що «це питання якраз вирішують» і запропонувала надіслати їм письмовий запит.

Так само ніхто з тих представників адміністрації палацу «Україна», з ким «Главком» спілкувався, не зміг повідомити хоча б орієнтовну вартість оренди у цей день великої сцени (саме «великої» – адже Панченко обіцяє присутність близько 3500 делегатів).

Тим не менш, ще у вересні 2013 року «Главком» під час інтерв’ю з тодішнім гендиректорм «України» Михайлом Кулиняком ставив йому пряме запитання про вартість головної сцени Національного палацу мистецтв. На що тодішній керівник палацу повідомив конкретну цифру – 190 тисяч гривень.

Зрозуміло, що для підприємця з річним доходом в 205 тис грн. (і без заощаджень!) оренда палацу за 190 тис грн. – непосильний тягар. Але навіть якби Панченко і мав такі великі гроші – що спонукало його витратити свої кревні на потреби народовладдя? Такий альтруїзм виглядає принаймні підозріло.

Важлива деталь: на Майдані Панченко просував проведення 27 квітня «З’їзду Територіальної Громади міста Києва», а нині в його прес-релізах звичайний з’їзд трансформувався вже в «Перший Установчий З’їзд представників територіальної громади міста Києва».

Сумніви виникли й у інших громадських активістів. Зокрема колишній голова Асоціації мешканців гуртожитків України Анатолій Буднік написав про це на своїй сторінці у Facebook: «В Київ під нібито благим наміром «збори територіальних громад» з’їдеться три з половиною тисячі проплачених людей з різних регіонів, які привезуть фіктивні протоколи, що нібито вони є уповноваженими представниками своїх територій… Надалі оголошується назва цього заходу, як Установчі збори уповноважених представників територіальних громад України, хоч в дійсності територіальні громади в країні не створені, та приймається рішення по зміні конституційного ладу України, федералізації та приєднанню до РФ з відповідним зверненням про введення військ РФ в Україну».

Мова йде про те, щоб спочатку простим підняттям рук ухвалити створення територіальних громад на місцях (насправді можна обійтися навіть без зборів – достатньо просто оформити протокол такого голосування), не зважаючи на формальні і процедурні суперечності з законом, потім делегувати від них представників на Установчий з’їзд, який візьме на себе право ухвалювати будь-які рішення – хоч про приєднання України до Антарктиди.

Доказом цього є те, що п.7 додатку до Декларації «Про територіальні громади України», зачитаного Панченком з трибуни Майдану 16 березня, передбачає створення Української Народної Республіки. Це – прямі заклики до зміни існуючого конституційного ладу. Вони ховаються за популістським трактуванням ст.5 Конституції, згідно з якою єдиним джерелом влади в Україні є народ, а також за неіснуючим правовим аргументом про «рішення Майдану».

Буднік запевняє, що за всією цією операцією стоїть Віктор Медведчук, а оренду палацу «Україна» оплатило Росспівробітництво – Федеральне агентство РФ «у справах СНД, співвітчизників, що проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці».

Варто також нагадати, які саме цілі декларує «Український вибір» Віктора Медведчука з численних білбордів по всій Україні. Поряд із «зупинити асоціацію з ЄС» та «вступити до Митного Союзу» окремим пунктом стоїть також мета «встановити народовладдя».

Інші громадські активісти, стверджують, що Буднік знає, про що говорить. Адже раніше він був залучений Панченком до організації цього конституційного перевороту, але потім через сварку хряснув дверима і тепер вирішив оприлюднити плани колишнього соратника.

Також варто згадати, що на одному з засідань ініціативної групи Сергія Панченка активісти помітили Валентину Семенюк. Про неї досить сказати хоча б те, що Семенюк активно і відкрито співпрацює з «Українським вибором» Медведчука.

Лідер громадського руху «Самоврядна громада» Інна Плотнікова розповіла «Главкому» про те, що Панченко – людина невідома серед правозахисників та громадських активістів, які займаються захистом прав територіальних громад. За її словами, дії Панченка дуже нагадують методи, якими діє «Український вибір» Медведчука.