https://moyagazeta.com/

Україна хоче захороняти радіоактивні відходи в космосі

Державне конструкторське бюро «Південне» (ДКБ, Дніпропетровськ) спільно з Міжнародною академією астронавтики (МАА) відпрацьовують можливість реалізації проекту щодо захоронення найбільш небезпечних радіоактивних відходів в далекому космосі, повідомляє Дзеркало тижня

Як повідомили у конструкторському бюро, пошуки технічного рішення актуального для людства завдання плануютьвести в тісній співпраці з ученими-ядерниками і фізиками.

«Враховуючи, що ідея виведення радіоактивних відходів в далекий космос оцінюється на сьогоднішній день в середовищі ядерників по-різному, ми просимо їх і фізиків надати нам для всебічної оцінки перспектив проекту характеристики найбільш небезпечних, довгоживучих радіонуклідів», — зазначили в конструкторському бюро.

У загальному обсязі радіоактивних відходів, за наявними оцінками, їхня частка мізерна — близько 1%.

Фахівці впевнені, що реалізація значущого для зниження ступеня небезпеки екологічної загрози — однієї з глобальних в сучасному світі — вимагатиме також врегулювання міжнародної правової бази з цього питання.

ДКБ «Південне» — основний науковий центр України, який володіє передовими космічними технологіями, відомий у світі розробник ракетно-космічної техніки. Сьогодні КБП постачає на експорт 80% своєї продукції і послуг і має більше 20 зарубіжних замовників. У загальному обсязі експорту близько 30% становить частка США, аналогічна частка — близько 30% – у РФ. Також розвивається співробітництво з ЄС.

Міжнародна академія астронавтики (International Academy of Astronautics) – міжнародна громадська організація, що об’єднує провідних учених і інженерів, які працюють в галузі космічних досліджень. Академія нараховує більше 1220 членів з 75 країн. Під егідою академії діє близько 30 робочих груп, що вивчають різні аспекти астронавтики — від фізики Сонця до психології поведінки в космосі.

У 1992 році в ДКБ «Південне» організовано українське відділення МАА. Українські вчені здійснюють серйозний внесок в актуальні для людства космічні проекти, серед яких: космічна система моніторингу і прогнозування сейсмічної активності Землі; антиастероїдний захист Землі; запобігання техногенному засміченню навколоземного космічного простору.

Zaxid.net