https://moyagazeta.com/

Урожай зерна в 2013 році може сягнути 50 мільйонів тонн

“Враховуючи, що з осені закладена непогана основа врожаю зернових культур, а також зростання рівня впровадження інтенсивних технологій, диверсифікацію структури посівних площ, є підстави прогнозувати, що валове виробництво зерна в 2013 році становитиме близько 50 мільйонів тонн”, – говориться в прес-релізі Мінагропроду.
Міністерство нагадує, що за попередніми даними регіонів, Україна під урожай 2013 року планується засіяти яровими зерновими і зернобобовими культурами 8,2 млн га, в тому числі ранніми яровими культурами – 3,1 млн га.
У цілому, згідно з повідомленням, зерновий клин у всіх категоріях господарств прогнозується в межах 16,24 млн га, що на 670 тис. га більше, ніж торік.
Вся посівна площа сільгоспкультур під урожай-2013 очікується на рівні 27,7 млн га (101% до минулого року).
За даними міністерства, запаси дизельного палива в агрогосподарствах України в даний час становлять 139 тис. тонн, або 31% потреби на проведення весняно-польових робіт. При цьому бензином сільгосппідприємства забезпечені на 34%, маючи в наявності 36 тис. тонн. Такі обсяги відповідають рівню аналогічного періоду минулого року, говориться в повідомленні.
Крім того, в прес-релізі відзначено, що аграрії вже закупили 179 тис. тонн мінеральних добрив, що на 4% більше, ніж у минулому році.
Як зазначає міністерство, очікувана забезпеченість сільгоспвиробників насінням ярих зернових і зернобобових культур (без кукурудзи) на сьогоднішній день становить 751 тис. тонн, або 102% необхідної кількості.
Як повідомлялося, за даними Держстату, площі під озимими зерновими у цьому році становили 8,1 млн га, скоротившись на 3,5%. У той же час ріпак посіяний на 1,03 млн га, що на 7,2% більше, ніж під урожай поточного року.

Інтерфакс-Україна
Джерело gazeta.ua
Фото: novostiua.net