Уряд підвищує рівень пенсійного забезпечення

Дане підвищення буде встановлено непрацюючим особам, незалежно від дати призначення (перерахунку) пенсії (соціальної допомоги, щомісячного довічного грошового утримання).
Особам, що отримують пенсії на дітей та (або) недієздатних осіб, підвищення встановлюється незалежно від одержуваного доходу.
Надалі розмір підвищення буде збільшуватися:
з 1 липня – 14,20грн.
з 1 жовтня – 28,4грн.

Виплата підвищення встановлюється понад розміри пенсії з урахуванням всіх надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною та інших доплат, встановлених законодавством, у межах максимальних розмірів виплат.

Цією ж постановою визначено коефіцієнт підвищення пенсій у розмірі 1,0674 з 1 березня у зв’язку із зростанням величини середньомісячної заробітної плати штатного працівника відповідно до ч.2 ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

У зв’язку із зростанням у 2008 році середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, з 1 березня буде перераховано пенсії за вислугу років, призначені колишнім працівникам льотного та льотно-випробувального складу цивільної авіації.
Відчують підвищення і пенсіонери пенсії яким призначені відповідно до законів „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, „Про наукову та науково-технічну діяльність”, „Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у разі, якщо розмір їхньої пенсії у попередньому році не підвищувався або підвищився менше, ніж на 6,74% .
Крім того, у зв’язку з уточненням середньої заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні у квітні будуть переглянуті пенсійні справи, призначені та перераховані у 2009 році.

Для пенсійних виплат, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у 2009 році, враховується середня заробітна плата в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові пенсійні внески у розмірі 1573,99 грн., для пенсійних виплат, які перераховані у 2009 році відповідно до частини 4 ст.42 – 1197,91 грн.
Для пенсійних виплат, призначених та перерахованих відповідно до Закону України „Про наукову та науково – технічну діяльність” у 2009 році, враховується середня заробітна плата у галузях економіки України у розмірі 1806,40 грн.
Усі вищезазначені перерахунки буде здійснено у автоматичному режимі без надання додаткових заяв та документів. Докладніше за телефоном: 70 24 33.

Автор: УВІП