https://moyagazeta.com/

VIP-паломник Рабинович та мільярдер Машкевич створили в Умані тисняву (Відео)

Там зібралися понад 25 тисяч євреїв з 15 країн світу. Адже саме в Умані похований засновник брацлавського хасидизму цадик Нахман.

Зустріти свято Рош-Га-Шан саме тут – означає отримати його благословення на весь наступний рік.

В Умані до «бойової готовності» приведені рятувальники, щоб святкування не перетворилося на трагедію.

Після молитви хасиди вважають за необхідне здійснити водні процедури. Щоби віряни не потонули місцевій річці, майже цілодобово пильнують водолази.

«Святкування Нового року ще тільки розпочалося, а вже за день до свята з дна ріки був піднятий перший потерпілий. З глибини 5 – 6 метрів йому була надана працівниками МНС домедична допомога та викликана «швидка». Потерпілого живим та здоровим забрали до лікарні», – розповів начальник відділення водолазних робіт Служби цивільного захисту Андрій Власенко.

Для забезпечення громадського порядку до Умані прибули півтисячі правоохоронців. Серед українських міліціонерів перебувають 12 поліцейських з Тель-Авіва. Поки що не зафіксовано жодної бійки.

Окрім пересічних паломників, до Умані з’їхалися VIP-персони. У місті бачили президента Всеукраїнського єврейського конгресу Вадима Рабиновича та мільярдера з Білорусі Олександра Машекевича. Обидва були у супроводі охорони.

Паломники вважали за необхідне неодмінно торкнутися поважних гостей. Через це виникла тиснява, деяких хасидів довелося виносити на руках.

Святкування Нового року триватиме в Умані три дні.

 

http://fakty.ictv.ua