https://moyagazeta.com/

Екологи: Весняний розлив Дніпра загрожує 30 млн мешканців прибережних районів (ВІДЕО)

За словами спеціалістів, значну роль у можливій трагедії зіграють дачі багатіїв у Конча-Заспі. Мешканці елітного району намивають пісок та перегороджують русло ріки. Адже саме біля Конча-Заспи заплава Дніпра, територія його природного розливу під час паводку замита піском більше, ніж на 90%.

“Завдяки дачам заплава цих річок дуже звузилася. Та, по суті, ріки перетворилися на такі, знаєте, труби”, – каже еколог.

Тепер, з 7 тис. м ширини заплави для проходу потоку залишено 600 м. Це означає, що при значному збільшенні кількості води в Дніпрі, вона не встигатиме проходити в місті звуження, та її рівень почне стрімко підніматися, стверджують фахівці.

При цьому, мережа дамб та шлюзів на Дніпрі, за словами екологів, зношена на 90%.

“Прорве дамби на Канівській ГРЕС, і далі нижче, нижче, нижче. І дамби будуть, як в доміно, падати одна за одною. На Дніпрі живе десь приблизно 30 млн людей, і ось для 30 млн людей це буде трагедія”, – заявив Володимир Борейко.

Розмив дамби та спуск водосховища буде грандіозною катастрофою, зазначають спеціалісти. Адже там, на дні, покоїться 90 млн куб. м радіоактивного молу з часів Чорнобильської трагедії. А це понад 330 тис. залізничних вагонів, які вода може донести аж до Чорного моря.

Нагадаємо, цієї весни метеорологи прогнозують Західній Україні рекордні повені.