https://moyagazeta.com/

На Черкащині село повстало проти свавілля циган (відео)

Приводом до таких радикальних вимог став напад ромів на двох чоловіків, один із яких загинув, інший із ножовими пораненнями – у лікарні, пише ТСН.

Тепер жителі Іванівки планують через суд добитися примусового виселення всіх циган із села.

Уся Іванівка повстала проти односельців ромської національності. Збурило селян чергове вбивство, у якому підозрюють 20-річного цигана.

За даними правоохоронців, кілька циган, що приїхали до своїх знайомих у село, пішли по домівках засівати. В одній із хат, із досі невстановлених причин, вони напали на двох чоловіків. Господар оселі загинув на місці, а його товариш із ножовими пораненнями – у лікарні.

Підозрюваного в нападі чоловіка ромської національності затримали. Утім, іванівчан це не заспокоїло. Селяни домагаються примусового виселення з Іванівки всіх ромів. Запевняють, за останні кілька років у селі це вже четверте вбивство, у якому винуватять циган.

В Іванівці офіційно прописані лише дві родини ромів. Утім, фактично, каже голова сільради, циган тут живе більше.

“На території нашої сільради проживають дві сім’ї ромської національності. З ними в нас проблем не виникає, але коли до них приїжджають, то ситуація стає неконтрольована”, – скаржиться сільський голова Юрій Пустовий.

Нині селяни створили ініціативну групу, яка збирає підписи за примусове виселення ромів з Іванівки. Далі селяни домагатимуться цього в суді.

Щоправда, і тепер у хатах, де мешкають роми, – порожньо. Циганські родини, що живуть в Іванівці, відразу після вбивства зникли. У селі кажуть, що виїхали, побоюючись самосуду.

Джерело volynpost.com