https://moyagazeta.com/

Нова “розвага” на дірявих дорогах України вивертає кишені водіїв (ВІДЕО)

Графік ремонту доріг державного значення має з’явитись за тиждень в Укравтодорі. Таке завдання поставив прем’єр Микола Азаров, йдеться у сюжеті tsn.ua.

Адже в Україні віднедавна з’явився новий вид “розваги” – фігурне водіння на трасі. Один із полігонів для тренування знаходиться навколо Броварів, звідки розпочинається дорога державного значення.

ТСН проінспектувала трасу Київ-Москва. На першому кілометрі знайшовся і перший піддослідний екземпляр – діра в асфальті розміром 110 на 110 см і глибиною 12 см. А на узбіччі знімальна група натрапила на кількох постраждалих від розбитих доріг.

Так, не пощастило німецькому бензовозу, який застряг години на три через пробите колесо. За кілометр сталася ще одна технічна зупинка, на цей раз у легковика, який назавжди втратив колесо. Як запевнив автовласник, воно просто луснуло на ділянці дороги із суцільними ямами.

Товариш водія, який визволяв його з біди, витратив на колесо 400 гривень і ще сотню на те, щоб прокатати диск. І це вже не кажучи про втрачений час і нерви. Від таких доріг плаче навіть прем’єр: “Як кажуть, без сліз неможливо дивитися”.

Нинішній стан дорожнього покриття Азаров оцінив на двійку. Українські водії навряд чи зможуть поставити вищий бал, бо платять за дороги двічі – спочатку транспортний збір, купуючи пальне, а потім за ремонт власної машини.

Микола Азаров киває на погоду, мовляв, температура стрибала з мінуса на плюс втричі частіше, ніж зазвичай. “Зрозуміло, що така кількість циклів замерзання-розмерзання плюс важкий транспорт вдарили по всіх слабких місцях дорожнього покриття. Але чому у нас така кількість слабких місць?” – поцікавився прем’єр.

На це питання знають відповідь ремонтники: бо ремонтують не один раз і капітально, а щороку і на сезон. Так, одна бригада вже другий день латає чернігівську трасу. “Це до тепла, потім буде по новому робитися. Кригу ми видовбуємо, але холодне є холодне. Воно по-справжньому не приляже”, – пояснив працівник київського облавтодору Петро Гречок.

Дорожники розповіли, як ремонтують шляхи взимку. Холодний асфальт близько двох годин розігрівають у діжці соляркою, смолу – дровами. За зміну дорожня кухня видає два заміси і лише півкілометра залатаного шляху.

У столичних дорожників технологія сучасніша. Асфальт уже розігрітий, бітуму більше, проте кладуть асфальт у воду.