https://moyagazeta.com/

Поки влада запевняє, що дефіциту імпортних ліків не буде, українці бояться померти! (ВІДЕО)

За своє життя після 1 березня бояться сотні тисяч важко хворих українців, — йдеться в сюжеті tsn.ua

Уряд знову наводить лад на ринку і в березні вимагатиме нових ліцензій від імпортерів медикаментів. Прем’єр-міністр заявляє, що ні до дефіциту, ані до здорожчання імпортних препаратів це не призведе…

Але цифри самі пояснюють тривогу українців. 27 млрд грн витратили українці у минулому році на ліки. При цьому вітчизняних препаратів у наших аптеках — лише 20 %, а 80 % — це суцільний імпорт.

Українці, які хворіють на тяжкі недуги, кажуть, що без закордонних ліків просто помруть. Зауважимо, що головні аргументи для змін у медичному законодавстві такі: зменшення кількості посередників на фармринку, контроль за імпортними ліками, відповідальність імпортера, наближення українського законодавства до світового, стимуляція вітчизняного виробника.

Влада каже, що перебоїв із імпортом ліків не буде. Також рекламують спрощену процедуру отримання ліцензії на імпорт.

Розрекламована спрощена процедура — це документ із дев’ятьма додатками. Великому імпортеру, який має 8 тисяч товарних позицій, доведеться поморочитися. Адже із 8 тисяч препаратів як мінімум кілька разів на тиждень буде знаходитись препарат, який змінюватиме реєстраційне свідоцтво, а про це доведеться повідомляти контролюючий орган. Імпортери навіть говорять про вихід на інші ринки ліків.

Фото tvi.ua