https://moyagazeta.com/

Турки звинуватили конструкторів Lego в расизмі і неповазі до ісламу (ВІДЕО)

Іграшка, створена за мотивами фільмів Джорджа Лукаса “Зоряні війни”, втілює в собі неповагу до віри, вважають вони, повідомляє TCH.ua

Конструктор під назвою “Палац Джабба”, на думку мусульман, нагадує мечеть, і навіть цілком конкретну – храм Святої Софії в Стамбулі. А вартова башта за контурами схожа на мінарет, впевнені представники турецької громади в Австрії. Все це доповнюється тим, що в палаці живе лиходій Джабба Хат, схожий на великого слизня, а в наборі з ним йдуть кальян і принцеса Лея, одягнена в костюм танцівниці, яку Джабба тримає на ланцюгу.

У турецькій громаді це витлумачили так: “Терорист Джабба Хатт курить кальян і жорстоко розправляється зі своїми жертвами. Очевидно, що потворна фігурка Джабба, так і весь набір, повні расових забобонів і вульгарних інсинуацій, спрямованих проти азіатів і взагалі людей зі Сходу. Їх ототожнюють із злочинцями”, передає Telegraph.

Однак представники компанії Lego висловили жаль у зв’язку з тим, що їхня продукція була неправильно сприйнята представниками турецької громади.

Втім, виробник конструкторів заявив, що знімає з продажу скандальний набір. “Випуск “Палацу Джабба” припиниться в 2013 році, як і було заплановано. Це не пов’язано з критикою”, – заявили в “Твіттері” компанії.

Турецька громада, яка висловила своє невдоволення, пізніше повідомила, що після зустрічі з представниками Lego всі спірні питання вдалося залагодити.