https://moyagazeta.com/

За декілька десятиліть людство залишиться беззахисним перед смертельними бактеріями (ВІДЕО)

Антибіотики, які борються із бактеріальними хворобами, за кілька десятиліть можуть утратити свою ефективність, йдеться у сюжеті tsn.ua.

І не виняток, що лікувати буде нічим. Таке прогнозує головний лікар Британії Саллі Девіс. Вона твердить, що бактерії останнім часом стають стійкими до більшості наявних антибіотиків. А нових, міцніших, препаратів – немає. Міцними й нечутливими до антибіотиків бактерії роблять неправильне призначення ліків і надто часте їх використання.

Наприклад, у Волинській інфекційній лікарні хворих зі стійкістю до антибіотиків приймають щодня. Щодесятий із таких, кажуть медики, – дитина. “Така людина потрапляє в лікарню в тяжкому стані. І ні антибіотики не допомагають, ані медицина: ми просто боремося за її життя. Це все від самолікування”, – нарікає лікар-інфекціоніст волинської лікарні Людмила Зубко.

Так, у ЛОР-відділення однієї з київських лікарень часто потрапляють діти, яких лікували двома або й трьома антибіотиками поспіль, але одужання не настало. Інколи, каже головний лікар, малюкам призначають антибіотики значно сильніші ніж треба.

“Вони призначають антибіотики сильної дії і, як правило, не попадають в ту флору, на ті мікроорганізми, які в даний час викликають те чи інше захворювання… Лікар не до кінця впевнений, і він, таким чином, намагається перекрити всі шляхи відступу, перестрахуватись”, – пояснив завідувач ЛОР-відділення дитячої лікарні №1 Києва Ігор Рубан.

Неправильно призначені антибіотики можуть викликати алергію, а бактерії тим часом “загартовуються” і стають не чутливими до призначеного антибіотика. “Вже зафіксований ген мікроба, який має панрезистентність, тобто на цю бактерію вже не діє на сьогодні ні один антибактеріальний препарат”, – зазначив Рубан.

Альтернативою антибіотикам можуть стати віруси, стверджують вчені Національного університету Шевченка. Тут уже розробили кілька препаратів, які вбивають бактерії на рослинах.

“Я думаю, що за 5-6 років ми отримаємо дуже багато нових препаратів, які будуть застосовуватись як альтернатива антибіотикам, і це будуть біологічні препарати на основі вірусів бактерій”, – подарував надію завідувач кафедри вірусології Національного університету Шевченка Валерій Поліщук.

Подовжити життя наявним антибіотикам – таке завдання нині мають лікарі і вчені по всьому світові. Людей закликають вживати антибіотики лише за рекомендацією лікаря, а медиків ретельніше підбирати препарати і не призначати антибіотики в перші дні хвороби, а винятково з появою ускладнень.