https://moyagazeta.com/

Жителька Луганщини звинувачує медиків у смерті шестимісячного онука (ВІДЕО)

Рідні впевнені: втратили дитину через те, що селищні лікарі вчасно не діагностували проблем із серцем. Медики кажуть: жодних проявів хвороби не було, повідомляє 1tv.com.ua

– За счет вот этой дырочки он жил. Если бы она затянулась сразу в первый день – он бы умер сразу. А так как трехкамерное сердце, вот эту мембрану нужно было убрать, там операция легкая

У родині Смирнових жалоба. Померла піврічна дитина. Бабуся Людмила розповідає: від виписки із пологового будинку і до останнього моменту онук був під постійним наглядом дільничних лікарів. Місяць тому хлопчик почав сильно кашляти. Тоді додому запросили селищного педіатра.

Людмила Васильченко, бабуся загиблої дитини:
– Она приехала, послушала его и говорит, что там ничего нет. Все нормально. Кашель идет как бы – горлышко розовое, покраснение – и из-за этого дерет горло и он кашляет. И выписала нам лекарства. По поводу хрипов, она сказала, что там ни воспаления, ни бронхита – что я ей намекала, что может что-то из этого – она сказала, что там все нормально

За три тижні дитина потрапила до реанімації і померла. Лікар, яка поставила діагноз “гостра респіраторно-вірусна інфекція”, коментувати ситуацію відмовилась. Утім, в розмові з бабусею визнала, що могла помилитися. Про це кажуть і в лікарні.

Ольга Богдан, головний лікар Тошківської селищної лікарні:
– Если бы я подозревала что-то, я бы вас направила на консультацию. Но если я ничего не слышала – как я могла?
– Но ваше ж упущение, получается, Ольга Петровна? Скажите вы, как врач.
– Хорошо, ладно, я согласна, мое упущение. Но не все же прослушивается.

Діагноз – вроджена вада серця – мусили встановити ще в пологовому будинку, виправдовується головлікар. На відміну від селищної лікарні, там є все необхідне устаткування. Утім хлопчика виписували із записом: абсолютно здоровий, розповідає мати Дмитрика.

Юлія Смирнова, мати загиблої дитини:
– Он здоров, есть заключение, что все хорошо. Состояние удовлетворительное. Сказали: мальчик здоров. Анализы у нас там брали, все хорошо.

У перинатальному центрі виправдовуються: на вигляд дитина справді була здоровою. Тому додаткових обстежень не призначали.

Микола Коваленко, головний лікар Первомайського перинатального центру:
– Он самостоятельно дышал, он самостоятельно грудью вскармливался. Показаний для проведения ультразвукового исследования новорожденным не существует. И в данной ситуации не было никаких прямых показаний для проведения УЗИ.

Лікарям Людмила Васильченко не вірить. Жінка детально вивчила медичну карту онука і виявила: дільничний педіатр робила записи навіть у ті дні, коли дитину ніхто не оглядав.

Одразу після трагедії селищні лікарі вимагали, щоб родина віддала картку – начебто, для якихось записів. Та батьки відмовилися. Вони впевнені – тепер цей документ стане головним доказом у суді.

Смертю шестимісячного Дмитрика вже зацікавилася прокуратура міста Первомайськ.

Автор: Людмила Співак. Оператор: Володимир Мельник. Перший Національний.