https://moyagazeta.com/

На Вінниччині заборонили пити воду з більше трьох тисяч криниць

– Загалом по області обстежено 25702 криниці, із яких громадських – 8867 і приватних – 16835, – повідомляє завідувач санітарно-гігієнічним відділом обласної СЕС Володимир Хитрук. – І у 3029 колодязях зафіксовано перевищення нітратів.

Найвищий рівень забрудненості виявлено у Піщанському, Немирівському, Оратівському, Тульчинському, Гайсинському районах, у Вінниці та Ладижині. Поки забруднені криниці не почистять і не прохлорують, користуватися ними санепідемстанція заборонила. Причинами потрапляння нітратів у воду є переважно неправильне розташування колодязів – біля вигрібних ям, курників, смітників… Сеча через ґрунт просочується у колодязь і не виводиться абсолютно нічим.

Але якщо із цієї ситуації, принаймні, є вихід, то що робити з хромом у криницях у Вінниці на Старому місті незрозуміло. Джерело забруднення тут досі не знайшли. А от шанси на виявлення хрому з води у СЕС зводять до мінімуму.

– У даному випадку причину забруднення не встановлено, – розповідає Володимир Хитрук. – Заклади санепідемслужби не мають такої можливості. Це складна робота гідрогеологічного напрямку, яку виконують спеціальні служби. Саме вони досліджують шляхи проходження хрому, де він бере початок і куди прямує. Ми встановили тільки межі, де хром розповсюдився.

У СЕС кажуть, що врятувати мешканців Старого міста може тільки водогін.

За матеріалами: Магноліа-тв