– Загалом по області обстежено 25702 криниці, із яких громадських – 8867 і приватних – 16835, – повідомляє завідувач санітарно-гігієнічним відділом обласної СЕС Володимир Хитрук. – І у 3029 колодязях зафіксовано перевищення нітратів.
Найвищий рівень забрудненості виявлено у Піщанському, Немирівському, Оратівському, Тульчинському, Гайсинському районах, у Вінниці та Ладижині. Поки забруднені криниці не почистять і не прохлорують, користуватися ними санепідемстанція заборонила. Причинами потрапляння нітратів у воду є переважно неправильне розташування колодязів – біля вигрібних ям, курників, смітників… Сеча через ґрунт просочується у колодязь і не виводиться абсолютно нічим.
Але якщо із цієї ситуації, принаймні, є вихід, то що робити з хромом у криницях у Вінниці на Старому місті незрозуміло. Джерело забруднення тут досі не знайшли. А от шанси на виявлення хрому з води у СЕС зводять до мінімуму.
– У даному випадку причину забруднення не встановлено, – розповідає Володимир Хитрук. – Заклади санепідемслужби не мають такої можливості. Це складна робота гідрогеологічного напрямку, яку виконують спеціальні служби. Саме вони досліджують шляхи проходження хрому, де він бере початок і куди прямує. Ми встановили тільки межі, де хром розповсюдився.
У СЕС кажуть, що врятувати мешканців Старого міста може тільки водогін.
За матеріалами: Магноліа-тв