https://moyagazeta.com/

У Москві жорстоко побили відомого російського журналіста

Слідчий комітет при прокуратурі Росії порушив справу за статтею “замах на вбивство”. Генеральний прокурор Юрій Чайка взяв розслідування під свій контроль.

“За даними слідства, двоє невідомих напали і побили 30-річного журналіста біля будинку 28 на вулиці П’ятницькій у Москві, де Кашин наймав квартиру. З місця події злочинці втекли. Постраждалого доставлено до лікарні з множинними переломами і струсом головного мозку. Кашина вже прооперовано і він перебуває в стані штучної коми”, – йдеться в повідомленні.

Проте, за словами очевидців, нападників на Кашина було двоє, вони били не кулаками, а “якимсь предметом”. Свідки стверджують, що напад був підготовленим.

В “Комерсанті” Кашин спеціалізувався на суспільно-політичній тематиці, зокрема, писав про мітинги, акції протесту, марші незгодних, молодіжні політичні об’єднання, висвітлював діяльність президента РФ Дмитра Мєдвєдєва.

Наголошується, що, враховуючи великий громадський резонанс, ухвалено рішення про передачу кримінальної справи з провадження районного слідчого відділу в слідчий відділ центрального адміністративного округу слідчого управління Слідчого комітету в місті Москві. Слідство розглядає різні версії причин події, зокрема професійну діяльність Кашина.

Слідство назвало основні версії нападу на журналіста.

Про це йдеться в повідомленні Слідчого комітету при прокуратурі. За словами представника СКП Володимира Маркіна, напад на журналіста міг бути викликаний його публікаціями у засобах масової інформації або його особистою громадянською позицією, яку Кашин озвучував у своєму блозі.

Раніше за фактом жорстокого побиття Кашина, яке сталося поряд з його будинком на П’ятницькій вулиці в Москві в ніч на 6 листопада, було порушено справу за статтею “замах на вбивство, вчинений групою осіб”. Кашин після нападу був госпіталізований з важкими травмами. Журналіста двічі прооперували, він знаходиться в стані медикаментозної коми.

Слідство вивчає публікації Кашина і його листування в інтернеті, а також його ділові та особисті контакти. Було опитано близько тридцяти осіб з числа очевидців і знайомих Кашина. Також на бесіду зі слідчими запрошені керівники “Комерсанта”, у тому числі й головний редактор газети Михайло Михайлин. Були проведені огляди в його квартирі і робочому місці.

Як повідомлялося, напад на кореспондента “Комерсанта” зафіксували камери спостереження. Відеозапис був опублікований в інтернеті в ніч на понеділок. З нього випливає, що Кашина чекали двоє чоловіків. Протягом більш ніж хвилини вони наносили удари предметом, схожим на металевий прут.

Замах на Олега Кашина викликав широкий резонанс. Біля будівлі ГУВС Москви організована серія одиночних пікетів з вимогою розслідування замаху на журналіста, участь в яких взяли багато відомих російські журналісти та громадські діячі. Раніше президент Росії Дмитро Мєдвєдєв доручив Генпрокуратурі і МВС взяти розслідування на особливий контроль.

Слідчий комітет просить журналістів і простих громадян надати інформацію, яка може допомогти розкриттю злочину.

За матеріалами ТСН