https://moyagazeta.com/

Домашні улюбленці захистять дитину від хвороб

Результати їх дослідження показали, що ризик розвитку інфекційних захворювань у дітей, які з народження контактують з домашніми тваринами, набагато нижче, ніж у їхніх однолітків, у яких вдома немає ніяких вихованців.

Фінські дослідники проаналізували дані про захворювання майже 400 дітей, народжених у 2002-2005 рр.. Їхні батьки вели щоденники, в яких відзначали, чим і коли хворіли діти. Зіставивши кількість захворювань дітей та наявність в сім’ях домашніх вихованців, вчені помітили, що діти, які з народження спілкувалися з кішками або собаками, на 11% рідше хворіли на інфекційні захворювання або страждали від алергії, ніж їх однолітки, вдома у яких не живе жодної тварини. Наприклад, за наявності будинку домашніх тварин ризик виникнення у дитини інфекції внутрішнього вуха менше на 44%, і навіть у разі хвороби курс антибіотиків, необхідний для повного одужання, набагато коротший. Крім того, респіраторні інфекційні захворювання теж безпосередньо залежать від того, як часто діти контактують з домашніми вихованцями.

На думку вчених, мікроби і бруд, принесені в будинок собаками і кішками, стимулюють імунітет дитини в перші роки життя. Причому чим більше зустрічей з тваринами, тим міцніше у дитини здоров’я. У дослідженні фінських вчених згадуються лише кішки й собаки, які є найпопулярнішими домашніми вихованцями. Але, найімовірніше, такий же ефект має наявність будинку будь-яких тварин з вовною. Ейя Бергротх відзначає, що отримані ними результати підтверджують, що спілкування з тваринами особливо важливо в перший рік життя малюка. Звичайно, якщо у дитини алергія на тварин, то заводити кішку або собаку не можна, але всім іншим дітям наявність вдома тварин принесе багато користі.

Проведені раніше дослідження показали, що собака запобігає розвитку у малолітніх мешканців житла астми. А от з кішками ситуація не така однозначна: їх паразити можуть провокувати у господинь самогубство.

За матеріалами: news-smi.ru