https://moyagazeta.com/

Україна сама справиться з холерою – держсанлікар країни

Про це УНН розповів головний державний санітарний лікар України Анатолій Пономаренко.

“Вчора у мене з моїм колегою Геннадієм Оніщенко (головний державний санітарний лікар РФ. – Ред. ) була довга та конструктивна розмова, ми обговорили багато питань спільної роботи. Що стосується ситуації з холерою, то Російська Федерація дійсно пропонувала допомогу”, – розповів А.Пономаренко.

За його словами, під час розмови з головним санітарним лікарем РФ, він ще раз подякував Г.Оніщенку за пропозицію допомоги та підтвердив, що “на сьогоднішній день ми абсолютно та повністю самостійно справляємося з ситуацією”.

“Зараз у нас залишилось 2 людини, які хворі на холеру. Їх готують до виписки. На наступному тижні після трьохразових лабораторних досліджень з негативними результатами на холеру та ряду епідеміологічних дій ми будемо готові оголосити про локалізацію епідосередка. А після закриття епідосередка наступним кроком буде розгляд питання про відкриття курортного сезону у Приазов’ї”, – зазначив А.Пономаренко.

“Ще раз підтверджую ситуація – абсолютно контрольована і дуже скоро відпочиваючі у Приазов’ї зможуть купатися у морі”, – додав головний санлікар України.

Нагадаємо, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Оніщенко висловив думку, що Україна приховує реальні дані щодо захворювання на холеру в країні.

На сьогодні в Україні продовжують лікування від холери: 1 хворий та 3 вібріоносії в Маріуполі та 1 хворий у Волноваському районі.

Источник: УНН