https://moyagazeta.com/

Які ліки можуть бути небезпечними у спеку?

І тільки на Заході України можливі відмінні характеристики погоди: короткочасні зливи, град, поривчастий вітер.

Отже, українцям варто іще раз згадати про правила поведінки у таку спекотну погоду та дотримуватися простих рекомендацій медиків.

МОЗ України у жаркий період радить уживати якомога більше рідини, особливо ця порада стосується людей похилого віку, яким не варто чекати на появу відчуття спраги. Пильної турботи у ці дні потребують люди, які не здатні самостійно себе обслуговувати – лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією. Проте, не варто вживати багато рідини пацієнтам з захворюваннями нирок, серцево-судинної системи, з ожирінням.

Якщо ж людина особливо чутлива до спеки, то у такі дні взагалі з 12 до 16 години краще залишатися у прохолодних приміщеннях. До того ж, з обережністю варто ставитися і до фізичних навантажень.
МОЗ попереджає: хворим, які вживають будь-які лікарські препарати, слід обов’язково радитися зі своїм лікарем щодо їх впливу на організм людини під час періоду літньої спеки.

Пацієнти, які вживають препарати, що знижують втрату тепла, повинні бути проінструктовані лікарем про самообстеження. Препарати високого ризику – діуретини, антихолінергічні засоби, нейролептики.

Дієтологи, у свою чергу, радять скоротити калорійність раціону та скласти літній раціон у таких пропорціях: 28% жирів, з них 2/3- рослинного походження, 55% білків, (рослинні та тваринні у співвідношенні 50 х 50) та 17% вуглеводів. А калорійність має розподілятися таким чином: сніданок – 35%; обід – 25%; вечеря – 25%; пізній перекус – 15%. До того ж варто звернути увагу на насичення організму вітамінами – організм втрачає їх разом із потом, особливо це стосується водорозчинних С, B1, В2, B6 и РР.

Табу у літню спеку має стати алкоголь, особливо у найміцніших його формах.

Підготувала Ольга Лисиця