https://moyagazeta.com/

Діалог податкової служби з бізнесом – це конкретика реальних справ в економічному розвитку Хмельниччини

Каталізатором предметної і принципової розмови про нагальні економічні проблеми стали виступи голови обласної державної адміністрації Василя Ядухи та керівника податкової служби краю Ігоря Сінгаєвського.

Примітно, що протягом січня-вересня поточного року виконання доведених призначень загального фонду державного бюджету складає 107 відсотків, понад план надійшло 47 мільйонів гривень. Бюджетні призначення до місцевої скарбниці виконані на 110 відсотків, органи місцевого самоврядування отримали 41 мільйон гривень додаткових надходжень.

Спостерігається позитивна динаміка збільшення надходжень в порівняні з минулим роком. Зростання економіки дало адекватний ефект у збільшенні бюджетних надходжень до загального фонду державного бюджету – приріст склав 25 відсотків, при зростанні обсягів промислового виробництва по області лише на 11 відсотків. Податкові надходження збільшились на 138 мільйонів гривень. Позитивну динаміку забезпечено всіма податковими інспекціями області.

Втім, розмова на нараді не була звітом про виконання поставлених завдань, радше це був серйозний аналіз проблем та перспектив діяльності податківців на найближче майбутнє.
„Особисто для себе я визначив кілька основних напрямків, які потребують змін. Кожна гривня, сплачена платниками податків має бути задекларована. Крім того, надходження від погашення податкового боргу мають перевищувати темпи його зростання”, – підкреслив у цьому зв‘язку головний податківець Хмельниччини.

Ще одним резервом зростання дохідної частини бюджету та боротьби з тіньовим сектором економіки є контрольно-перевірочна робота. При загальному скороченні кількості перевірок на 50 відсотків, зменшенні податкового тиску на малий та середній бізнес основне завдання, яке стоїть перед органами податкової служби області, – це руйнування протизаконних схем ухилення від сплати податків, унеможливлення використання в своїй діяльності платників так званої „групи ризику”. Причому ключовим аспектом результативності перевірок повинно бути збільшення надходжень до бюджету внаслідок відмови платника від застосування схем мінімізації.

З лютого поточного року на рівні ДПС України впроваджена система раннього виявлення та припинення тіньового сектору економіки. Серед позитивних моментів на нараді було відзначено зростання середньомісячного рівня надходжень з податку на додану вартість майже на 6 мільйонів гривень за рахунок відпрацювання підприємств тіньового сектору економіки.

„Виконання накреслених завдань потребує змін в організації роботи, підвищенні відповідальності кожного працівника, впровадженні нових методів та підходів до роботи з платниками податків. Впевнений, що очолюю колектив професіоналів, які здатні виконати намічене”,- зазначив Ігор Сінгаєвський.

Зважаючи на високий професіоналізм податківців краю, голова Хмельницької облдержадміністрації Василь Ядуха окреслив перед ними коло питань, вирішення яких, власне, дозволить вирішити головну проблему в країні – підвищення соціально-економічної захищеності її громадян. А для цього, на думку очільника Хмельниччини необхідно скоротити борг до місцевих бюджетів, ліквідувати тіньову зайнятість населення та виплату зарплати „у конвертах”, активізувати діяльність по виявленню різного роду підпільних цехів.
„ Я стояв і буду завжди стояти на сторожі малого і середнього бізнесу. На це працюватиме і прийнятий днями Верховною Радою Закон „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб‘єктів малого підприємництва. Вкотре наголошую, що контролюючі органи мають бути партнерами бізнесу, підтримувати його діяльність, але й вимагати виконання двосторонніх зобов‘язань”, – зазначив Василь Ядуха.

Зупинився губернатор і на активізації роботи щодо повноти сплати суб‘єктами підприємництва соціальних платежів, прискорення відшкодування ПДВ виробникам-експортерам, підтримці інвестиційно-інноваційних проектів.
„Ми визначили пріоритети в роботі. За цією конкретикою стоїть добробут людей, оцінка діяльності влади, її відповідальності перед ними. Маємо об‘єднати зусилля і разом злагоджено працювати на розвиток Хмельниччини й України”, – резюмував голова обласної державної адміністрації Василь Ядуха.

Прес-служба ДПС у Хмельницькій області.