https://moyagazeta.com/

Львівська та Південну залізниці знизити комісійні збори з пасажирів

Зокрема, «Львівська залізниця» знизила комісійний збір при купівлі квитка з 9 грн до 8 грн, а при поверненні невикористаного квитка – з 10 грн до 9 грн. У свою чергу «Південна залізниця» зменшила розмір комісійних зборів за послуги з оформлення і повернення проїзних квитків з 9 грн до 8 грн. Повідомляє прес-служба АМКУ.

За висновками розслідування Комітету, залізниці запровадили завищену рентабельність у 40-50%, яку тепер зменшено до 17-20%.
Нові обґрунтовані комісійні збори введено в дію 9 липня цього року, щодо чого Львівська та Південна залізниці прийняли відповідні накази і офіційно повідомили Комітету. «З метою підтримання справедливих конкурентних засад та захисту економічних інтересів, залізниця врахувала рекомендації Антимонопольного комітету та знизила розмір комісійного збору. Нові тарифи уже введено в дію», – зазначив, зокрема, начальник юридичної служби «Південної залізниці» Максим Мілешкін на засіданні Комітету з цього приводу.

«Комісійні збори залізниць мають пряме відношення до вартості пасажирських квитків, і тому ми також наполягатимемо на перегляді їхнього розміру Донецькою, Придніпровською та Одеською залізницями. Зараз ми ведемо аналогічну роботу з цими залізницями і її буде завершено найближчим часом. Але уже сьогодні є очевидним, що в результаті проведеної Антимонопольним комітетом роботи пасажири економитимуть десятки мільйонів гривень щороку», – наголосив, коментуючи цю справу, Голова Комітету Олексій Костусєв.
Як відомо, цього червня ДТГО «Південно-Західна залізниця», на вимогу Комітету, знизила комісійний збір при купівлі пасажирами квитків з 12 грн до 10 грн, а при поверненні – з 15 грн до 10 грн.
Кожна залізниця встановлює комісійні збори самостійно з урахуванням собівартості послуг, планових витрат та рентабельності.