https://moyagazeta.com/

Нацбанк визнав, що восени все може подорожчати

“Складна ситуація на зовнішніх ринках стримує підвищення показників економічного розвитку України. У свою чергу підвищення темпів інфляції в наступні місяці може бути викликане сезонними факторами і можливим прискоренням зростання цін на світових ринках продовольчих товарів”, – повідомили в НБУ.

За даними регулятора, на показники інфляції в річному вимірі також буде впливати низька база порівняння минулого року.

З урахуванням цього, учасники наради відзначили, що наявні параметри основних монетарних механізмів та інструментів цілком адекватними поточним макроекономічним та монетарних умов і поки не вимагають змін.

При цьому в НБУ нагадали, що в поточному році в умовах суттєвого уповільнення споживчої інфляції центробанк почав приймати заходи, спрямовані на стимулювання економічного зростання, в тому числі шляхом формування умов для зниження вартості грошових ресурсів: з метою протидії зростанню ставок на міжбанківському кредитному ринку НБУ в червні-липні збільшив обсяги підтримки ліквідності банків.

Як повідомлялось, дефляція в Україні в січні-липні-2012 склала 0,1% (до грудня 2011 року). У порівнянні з липнем минулого року дефляція також склала 0,1%.

Інфляція в Україні в 2011 році сповільнилася до 4,6% з 9,1% роком раніше і стала рекордно низькою з моменту здобуття незалежності в 1991 році: раніше кращим результатом був 6,1% за підсумками 2001 року. Крім того, в 2002 році була зафіксована дефляція на 0,6%.

Уряд очікував у 2012 році прискорення інфляції до 7,9% і на цьому прогнозі побудовано держбюджет поточного року.

Джерело: ТСН