https://moyagazeta.com/

Нові правила для “спрощенців”

У 2012 році першочерговою роботою податкової інспекції має стати роз”яснення суті реформ, покрокової послідовності змін у податковому законодавстві, і головне, – кінцевого результату, який отримає громадянин від тієї чи іншої реформи. Податківець ставатиме для платника передусім консультантом, партнером, зазначив під час брифінгу, Руслан Леонідович.

На початку нового року запрацювала нова спрощена система оподаткування. Прийняття цього Закону є важливим кроком у напрямі поліпшення податкового клімату для підприємців, – наголосив Руслан Мединський. Відповідно до якого фізичні особи – підприємці, котрі застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на три групи.
Під час брифінгу акцентовано увагу на видах діяльності, на які спрощена система оподаткування не поширюється. Також зазначено, що не можуть бути платниками фізичні особи-нерезиденти та фізичні особи – підприємці, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг.

Нововведення надають підприємцям “спрощенцям” чимало переваг. Приміром, платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженою копією листка (листками) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Можна сказати, що спрощена система оподаткування спрямована на легалізацію малого бізнесу, зокрема на захист інтересів найманих працівників.

Зокрема, норми Закону чітко регламентують критерії перебування на спрощеній системі, порядок переходу платника на спрощену систему оподаткування і навпаки, порядок визначення доходу, ведення обліку та складання звітності тощо. Важливим також є те, що передбачено збільшення обсягів річного доходу, які дають право перебувати на спрощеній системі.

Руслан Леонідович, звернув увагу, що платники податків звернувшись до податкової інспекції завжди отримують безоплатні, кваліфіковані, вичерпні податкові консультації на свої запитання, щодо видачі та анулювання свідоцтва платника єдиного податку, обмеження сфери застосування спрощеної системи оподаткування, нарахування та строків сплати єдиного податку, застосування внесених змін, до норм Податкового кодексу України тощо.

Податкова приділяє велику увагу роз”яснювальній роботі для платників податків.
Тому інспекцією активно проводяться заходи: семінари, «круглі столи», «гарячі лінії» , особисті прийоми громадян, та ін., для роз’яснення норм податкового законодавства.
Руслан Мединський зазначив, що наша робота є системною. Ми ніколи не робимо щось одне, а все – у комплексі виважених дій. Зворотній зв”язок із платниками для нас дуже важливий. Ми намагаємося почути, які проблеми виникають у платників, і зробити все, аби покращити умови їх розвитку. Тож задіюємо всі можливі канали спілкування : і інтерактивне – через офіційний власний веб-сайт інспекції, радіо, телебачення, власну газету “Податки-добробут”, місцеві ЗМІ.

Саме співпраця з громадськістю – ключове завдання податкової інспекції, а правильне розуміння цього завдання в підсумку приведе нас до успіху в нашій справі.

 

Наталія Козак