https://moyagazeta.com/

Податкова матиме тотальний контроль над банками?

По-перше, зміни до низки законів України, що ініціюються податковою, фактично нівелюють поняття банківської таємниці, оскільки фіскальні органи бажають отримувати від фінансових установ будь-яку інформацію. Вона стосуватиметься обсягів та призначення платежів, операцій за рахунками фізичних осіб та їх доходів. Передбачено зобов’язати НБУ та комерційні банки розкривати інформацію щодо іноземних доходів фізичних осіб. За банками також намагаються закріпити невластиву їм функцію – податкових агентів фізичних осіб.

По-друге, ДПАУ намагається посилити фіскальний тиск на платників податків через реанімацію безакцептного списання коштів, за рахунок введення до Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” поняття “списання коштів без згоди клієнта банку”. Хоча раніше така процедура вже була оскаржена УКБС та скасована судом.

Ну, і, нарешті, до складу загального місячного оподатковуваного доходу фізичної особи пропонується включити доходи, отримані при переході права власності на майно за рішенням суду, та встановити штраф у розмірі 15% суми виплаченого доходу у разі прийняття банком платіжних документів на виплату доходу без сплати (неповної сплати) податку.

“Зазначені нововведення є неприйнятними, оскільки спрямовані на посилення фіскального тиску на платників податків, скасування поняття банківської таємниці та запровадження всеосяжного контролю ДПАУ над фінансовими установами і їх клієнтами,” – підкреслює Генеральний директор Асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз” Галина Оліфер.
 

Информационная служба “Моей газеты+”