https://moyagazeta.com/

Судовий процес щодо ціни на газ не повинен стати політичним

Однак, водночас, висловлює жаль з приводу того, що уряд на чолі з Юлією Тимошенко свого часу також скасував рішення про підвищення тарифів для населення лише через суд, – зазначає голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук

«Уряд Юлії Тимошенко, як і сьогодні уряд Миколи Азарова, мав намір незаконно підвищити тарифи для населення. Однак, у серпні минулого року за позовом НФПУ, Окружний адміністративний суд м. Києва скасував таке рішення, і є всі підстави очікувати, що інтереси громадян будуть захищені і цього разу», – зазначає профспілковий лідер.

 

При цьому у профспілках наголошують, що ключовою проблемою є не стільки підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, скільки відсутність системних реформ у секторі ЖКГ, від чого, у першу чергу, страждають споживачі.

 

Разом із тим, у НФПУ дуже сподіваються, що позови щодо відміни рішення НКРЕ про підвищення ціни на газ для населення не будуть об’єднані в один. «Якщо так станеться, то даний судовий процес набуде уже політичного забарвлення. Я не виключаю можливості об’єднання всіх позовів профспілок в один, хоча це й не обов’язок, а лише право суду. Однак, в жодному разі немає ні правових, ні інших підстав для об’єднання позовів політичних сил та профспілок, оскільки їх правове обґрунтування зовсім інше», – зазначає Якібчук.

У профспілках підкреслюють, що ще будучи при владі, політична сила, очолювана Юлією Тимошенко і сама її лідер, мали всі шанси уникнути даного підвищення цін і провести реформи житлового-комунального сектора.

Як повідомлялось раніше, 31 серпня 2009 року Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив позов Національного форуму профспілок України, в якому була оскаржена Постанова НКРЕ № 811 від 9 липня 2009 року про підвищення ринкових цін на природний газ для населення. Постанова передбачала підвищення ціни газу для населення на 20% з вересня 2009 року і на 20% щокварталу, починаючи з січня 2010 року.

13 липня 2010 року Національна комісія регулювання електроенергетики України прийняла постанову № 812, якою з 1 серпня 2010 року на 50% підвищуються роздрібні ціни на газ для населення. Використовуючи позитивний досвід, НФПУ подав позов до НКРЕ про визнання протиправною та скасування згаданої Постанови. Перше судове засідання у цій справі призначено на 16 вересня 2010 року. Справа розглядатиметься в Окружному Адміністративному суді м. Києва.

 

Як відомо, сьогодні ВО «Батьківщина» також подало судовий позов щодо визнання недієвою Постанови НКРЕ № 812.