https://moyagazeta.com/

УНС застерігає: влітку комахи можуть бути небезпечними

Оси легко подразливі і миттєво завдають укол, який супроводжується пекучим болем. На місці уколу виникає зона запалення, з`являється набряк. Найважчі наслідки можуть бути при жаленні слизових оболонок рота (під час споживання фруктів або варення). У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря. А як першу допомогу – слід прикласти холод.

Ступінь отруєння після укусів бджіл залежить від кількості одночасних укусів, місця враження та індивідуальної реакції організму до бджолиної отрути. На місці враження з`являється пекучий біль, почервоніння, розвивається набряк. Деколи можливе загальне отруєння організму.

Згідно із порадами, які надають працівники управління з питань надзвичайних ситуацій, необхідно: видалити жало, промити ранку етиловим чи нашатирним спиртом, дати випити постраждалому стакан міцного і солодкого чаю. Біль вгамовує лід.

Найнебезпечнішими є укуси ротової порожнини. Набряк, що виникає після укусу, може розповсюдитись на гортань і зів, та призвести до удушення.

Необхідно: видалити зі шкіри жало, прикласти примочки з розчиненої у воді харчової соди, накласти лід на 20 хвилин протягом декількох годин.

Для того, щоб захиститися від укусів змій та інших отруйних тварин, потрібно знати які отруйні тварини трапляються в даній місцевості та особливості поведінки цих тварин; уміти розрізняти ознаки отруйних і неотруйних тварин (наприклад, вужа і гадюки) і уникати з ними контакту: пам`ятати, що різкі рухи тільки привертають увагу цих тварин і можуть викликати їх напад.

Правила першої допомоги при укусах змій:

*слід створити всі умови для негайного введення сироватки;
*забезпечити потерпілому нерухомість, оскільки надмірні рухи сприяють швидкому проникненню отрути у кров;
*звільнити кінцівки від взуття, шкарпеток, браслетів, тощо, оскільки може виникнути набряк;
*не перетягувати гумовим джгутом кінцівку вище від місця укусу, оскільки це може призвести до порушення обміну речовин в ураженій ділянці;
*не надрізати краї рани і не відсмоктувати з неї кров, оскільки через пошкодження слизової оболонки ротової порожнини отрута може швидко потрапити у кров;
*дати випити значну кількість рідини (води, кави, чаю).

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки.

Особливо небезпечними є нейротоксичні отрути. При їх потраплянні в організм людини перед лікарем стоїть завдання – відновити дихання, захистити клітини мозку від ураження. Будьте обережними!