https://moyagazeta.com/

Хмельницька міська дитяча лікарня провела заходи до Міжнародного тижня підтримки грудного вигодовування

Щороку у перший тиждень серпня світ відзначає Тиждень підтримки грудного вигодовування, запроваджений за ініціативи ООН у 170 країнах світу, зокрема й в Україні (з 2001 року).

Мета заходу – акцентувати увагу жінок на цінності грудного вигодовування та популяризувати здоровий спосіб життя. В умовах воєнних дій грудне вигодовування набуває особливої ваги, адже є не лише найкращою їжею для немовлят та дітей грудного віку, а й методом заспокоєння дитини та її мами в моменти тривоги.

Крім того, грудне вигодовування має довгострокову користь для матері й дитині. Воно сприяє інтелектуальному розвитку, знижує ризик ожиріння у дітей, сприяє емоційному зближенню та захищає жінок від виникнення онкологічних захворювань й діабету.

Акцію щороку активно підтримують лікарі Хмельницької міської дитячої лікарні, яка має статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». Заклад підтримує стратегію Всесвітньої організації охорони здоров’я та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) з підтримки грудного вигодовування та впровадження новітніх технологій в практиці догляду та лікування новонароджених дітей. Поліклініка і стаціонар комунального медичного закладу надають допомогу всьому дитячому населенню Хмельницького, пацієнтам з інших регіонів України, дітям вимушених переселенців, які прибувають до міста Хмельницького. Особливу увагу приділяють новонародженим, для яких вкрай важливе грудне вигодовування. У рамках Міжнародного тижня підтримки грудного вигодовування в приміщенні КП “Хмельницька міська дитяча лікарня” Хмельницької міської ради відбувся семінар з онлайн-трансляцією та лекціями з новими дослідженнями про грудне вигодовування для лікарів і медичних сестер та захід з фотосесією для мам, які разом зі своїми дітками перебувають на лікуванні у стаціонарі.

«Наш ритм життя стає активнішим і медицина так само стрімко розвивається. Все більше доказів та наукових фактів, про те, що грудне вигодовування – це найкраще для дитини! Навіть сучасна техніка, новітні розробки не можуть замінити молока матері. Під час заходів, присвячених Міжнародному тижню підтримки грудного вигодовування, оновили знання щодо переваг грудного вигодовування, зламали стереотипи. Грудне вигодовування захищає дитину від інфекцій шлунково-кишкового тракту, а матір – від онкологічних захворювань. А все разом це сприяє здоров’ю та процвітанню нації. Плекаймо здорове, молоде та незалежне покоління!» – зазначила медичний директор КП «Хмельницька міська дитяча лікарня» Хмельницької міської ради, лікар-неонатолог Катерина Дем’яник.