https://moyagazeta.com/

Завтра світ відзначатиме День хворих на гемофілію

Гемофілія – невиліковна хвороба, яка передається спадковим шляхом. Хвороба характеризується порушенням згортання крові і проявляється у частих крововиливах у суглоби, м’язи і внутрішні органи. Крововилив у життєво важливі органи може привести до смерті хворого, а часті крововиливи в суглоби приводять до їх незворотних руйнувань і ранньої інвалідності.
В Україні сьогодні на обліку знаходиться 2531 хворий на гемофілію та хворобу Віллебранда, з них цією недугою хворіють 656 дітей.

Хворі на гемофілію протягом усього життя повинні бути забезпечені повноцінною трансфузійною терапією (переливання крові. – Ред.), об’єм та тривалість якої залежить від тяжкості захворювання.
Для лікування і профілактики кровотеч та крововиливів при гемофілії та хворобі Віллебранда в Україні застосовуються препарати низького ступеня очищення: кріопреципітат і свіжозаморожена плазма. З 2004 року почали закуповуватись імпортні високоочищені плазмові препарати. Та забезпечення цими препаратами перебуває на низькому ступені.

У перелік медикаментів для лікування хворих на гемофілію, що будуть централізовано закуповуватися в Україні за бюджетною програмою на 2010 рік, включені високоочищені плазмові препарати факторів згортання крові VIII і ІХ для лікування і профілактики кровотеч та крововиливів при гемофілії А, В та хворобі Віллебранда.
Бюджетною програмою “Централізовані заходи з лікування хворих на гемофілію” передбачено 40 011,00 тисяч гривень.

За матеріалами прес-служби МОЗ України