https://moyagazeta.com/

У листопаді подорожчають булки та печиво – експерт

На думку експертів, ціна зросте через підвищення вартості пшениці. У вересні вона коштувала 1600 грн за тонну, а з жовтня – 2100 грн.

“У першу чергу подорожчає печиво, тістечка, булки, сушка, батони. Потім – комерційний хліб – “Білоруський”, “Бородинський” та інший. Ця продукція впродовж року виросла в ціні на 20%. До кінця року подорожчає ще на 10%”, – сказав директор “Проагро” Микола Верницький у коментарі Gazeta.ua.

Вартість соціальних сортів хліба зараз така ж, як і рік тому. 900-грамову буханку хліба “Український” продають по 3,1 грн, батон “Нива” – по 3,4 грн.

“Яка би девальвація гривні не була, ціни на ці сорти точно не зміняться. Вартість соціальних сортів контролює уряд. Він не допустить подорожчання соціального хліба. Бо це, як і олія, масло, молоко, – соціальнозначущий продукт. Його вартість враховують при обрахунку прожиткового мінімуму. Із вищими цінами доведеться піднімати цей показник – платити більші зарплати, стипендії, пенсії”, – зазначив Верницький.

За його словами, кожне хлібопекарське підприємство виробляє соціальні сорти хліба. Проте після подорожчання пшениці його виробництво є збитковим, уточнив експерт.

“Збитки від виробництва соціального хліба підприємства відшкодовуватимуть підняттям цін на печиво, тістечка, булки та комерційні сорти. Це покупці відчують вже у листопаді”, – підсумував Верницький.

Володимир МУКАН

Джерело: Gazeta.ua