З 1 грудня підвищаться розміри пенсійних виплат

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня збільшується з 723 грн. до 734 грн. У зв’язку з цим підвищуються розміри мінімальної пенсії та надбавок і підвищень до пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Зокрема, мінімальний розмір пенсії за віком, пенсії у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця з 1 грудня складе 734 грн., мінімальна пенсія у зв’язку з втратою годувальника на двох утриманців – 880,80 грн., на трьох і більше – 1101 гривня. Шахтарі, на яких поширюється чинність Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», у грудні отримають пенсію у розмірі не менше ніж 2202 гривні.

Мінімальний розмір пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій (без урахування пенсій за особливі заслуги) з 1 грудня складе: для інвалідів І групи до 1716,60 гривень, ІІ групи -1578,10 гривень, ІІ групи – 1394,60 , для учасників бойових дій – 1211,10 гривень.

Крім того будуть також підвищені:

– надбавки до пенсій за понаднормовий стаж (які обчислені, виходячи із розміру прожиткового мінімуму);

– надбавки, підвищення, додаткові пенсії та інші виплати, розмір яких обчислюється виходячи із розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги).

“Моя газета+” за повідомленням Міністерства праці та соціальної політики