1 травня в Хмельницькому відбулася молодіжна демонстрація, що пройшла під гаслом «Дай владі посвистіти!»

Після маршу пройшло декілька семінарів з критичної соціології, а також відбувся обмін досвідом між активістами з різних міст. Ввечері ужгородський, київський та два хмельницьких рок-гурти дали святковий концерт.
Слід зазначити, що за 20 років незалежності в Хмельницькому вперше відбулася безпартійна травнева демонстрація з соціальними вимогами. Подібні заходи в цей день також відбулися в Києві, Донецьку та Симферополі.

Денис Панкратов, представник ХОГО «Діти Кризи»: «Наша влада дуже енергійно взялася до реформ. Проте більшість з цих реформ направлені на покращення економіки за рахунок погіршення життя простої людини – нові Трудові, Податкові, Житлові кодекси, закон про вищу освіту і тд. Отож нехай краще наші можновладці займаються художнім свистом, замість такого реформування, беруть до рота по свистку, або сопілці й розробляють основний свій навичок – мелодійне свистіння про наше майбутнє. Але право будувати це майбутнє, нехай краще віддадуть нам.»

Вже понад століття народи всього світу відзначають 1 травня як міжнародний день спротиву і солідарності. В Україні ж, в наслідок історичних обставин, ця дата тривалий час знаходилася в монопольному користуванні однієї політичної партії, що призвело до деформації значення цього свята. В уявлені пересічного громадянина зміст відзначення першого травня знаходиться десь посередині між примусовою участю в офіційних ритуалах радянської доби і масовим виходом населення на шашлики.

Проте, внаслідок неолібералізації української економіки, сьогодні питання готовності відстоювати свої права стає дедалі гостріше. Нові житловий і трудовий кодекси, закон про вищу освіту, нестримний ріст цін, скорочення і приватизація соціальних послуг, фактично відкидають стан реальних прав, свобод і можливостей населення на століття назад. І Україна, в цьому випадку …поділяє участь більшості країн світу.

На сьогодні перед людством в котре постає питання пошуку альтернатив безконтрольної свободи ринку, що призводить до збагачення одиниць за рахунок зубожіння цілих народів. Зволікання може обернутися трагедією планетарного масштабу.
Організатори акції: ХОГО «Діти Кризи», ХНСПС «Пряма Дія», Західноукраїнська активістська мережа «Соціальний Опір».