https://moyagazeta.com/

18 листопада на Хмельниччині пройшли поминальні молебні за загиблими в ДТП

На території УМВС України в Хмельницькій області в капличці ім. Бориса і Гліба Українського православного Московського патріархату на службу, яку проводив отець Феодот, був присутній весь керівний апарат управління ДАІ, де кожний співробітник мав змогу поставити свічку та пом`янути всіх людей, які загинули в дорожньо-транспортних пригодах.

Після проповіді, до інспекторів звернувся з напутніми словами заступник начальника міліції Поділля полковник міліції Довгань Микола Іванович, про що зазначив: – Вищевказаними заходами Державтоінспекція Хмельниччини хоче привернути увагу громадськості до проблеми аварійності на дорогах та вкотре наголосити про важливість дотримання Правил дорожнього руху. Але було б ще дуже добре, щоб не тільки працівники ДАІ були присутні на молебні, а й ті водії, які порушують правила дорожнього руху, нехтують законами дороги. Адже ніхто не замислюється в ту хвилину, що на місці жертви може бути він.

Після панахіди працівники Державтоінспекції вирушили на майдан Незалежності обласного центру для вшанування пам’яті жертв ДТП.

Починаючи з 2005 року у третю неділю листопада у всьому світі вшановують пам’ять жертв ДТП, яких щороку гине близько 250 тисяч чоловік. Автоклуби Хмельницького за підтримки Державтоінспекції організували цю акцію для того, щоб привернути увагу всіх учасників дорожнього руху до необхідності дотримання правил дорожнього руху, відповідальності та безпеки на дорогах, – каже ініціатор акції у Хмельницькому член автоклубу «Drive2.ru Хмельницький» Олександр Ракочий.

У неділю, 18 листопада, учасники акції зустрілися біля «Епіцентру» і автоколоною, у супроводі ДАІ, проїхали до майдану Незалежності. Там 32 автомобілі поставили у два ряди і запалили свічки на постаменті пам’ятника Вірі. Надії. Любові.

Зараз у аваріях найбільше гине молоді від 24 до 29 років, з водійським стажем від нуля до двох років. Тому цією акцією ми хочемо попередити про небезпеку, перш за все, молодь, – каже Олекандр Ракочий. Я прийшла вшанувати пам’ять своєї подруги Яни Яковлєвої, яка нещодавно трагічно загинула у ДТП. Я поставила свічку, а тепер їду з подругою на місце пригоди і покладу квіти, – каже Аніта Шептицька, яка тримає у руках дві білі гвоздики, перев’язані чорною стрічкою.

Кожен водій повинен усвідомлювати, що автомобіль може стати небезпечним як для оточуючих, так і для нього самого. Сідаючи за кермо, ти береш на себе відповідальність за те, що діється на дорозі. Тому я за те, щоб водії не порушували правил дорожнього руху, – каже учасник акції водій Олександр Мантур (24)

О пів на другу водії увімкнули запис трансляції «Авто-радіо», у якому йшла мова про суть акції. Після закінчення запису водії натиснули на клаксони своїх автомобілів, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання і поїхали на місце зустрічі біля «Епіцентру».

Прес служба УДАІ УМВС України в області

Світлана Свідерська, Олександр Ракочий