https://moyagazeta.com/

Акція протесту студентів та школярів: «Освіта – не привілей. Part II»

Організаторами заходу в Хмельницькому виступили ХОГО «Діти Кризи» та Хмельницька незалежна студентська профспілка «Пряма Дія». В заході взяли участь близько 20 осіб. Незважаючи на невелику чисельність учасників акція пройшла досить бадьоро. Мітингуючи скандували гасла «Студенти всього світу за вільну освіту!», «Знання – не товар, універ – не базар», «студенти – не пробки для дірок в бюджеті!» і жбурляли сніжками у владні будівлі.

Як і попередня демонстрація, вході якої протестуючими був тимчасово захоплений «козирок» над входом в Будинок Освіти, захід останнього дня зими спрямований проти скорочення держзамовлення в вишах на 42%, та прийняття нового закону «Про вищу освіту».
Вікторія Медведко, абітурієнтка: «Цього року я збираюсь поступати в український виш. І жити потім я збираюсь також в Україні. Тому й надалі буду виходити на акції протесту, оскільки мені не до вподоби спроби влади економити на моєму майбутньому».

Нагадаємо, що на початку лютого, після студентських виступів, депутати та освітяни всіх рівнів щедро роздавали обіцянки (вилучити негативні пункти з тексту законопроекту, зняти законопроект з реєстрації, відмінити скорочення держзамовлення, провести слухання комітету з питань освіти з залученням студентства щодо закону і т.д.). Проте минув майже місяць а нічого з обіцяного й досі не виконано. На 16 лютого були анонсовані комітетські слухання, на які прийшли представники студентства та преси, але не прийшов жоден з депутатів причетних до сумнозвісного законопроекту.

Представники Хмельницького обласного управління освіти, незважаючи на своє, публічно задеклароване, бажання вести діалог з протестуючим студентством, також не поспішають робити реальні кроки на зустріч. Ще в листопаді ініціативною групою представникам управління були передані вимоги студентства щодо скандального законопроекту. Та нажаль, як це виявилось в середині лютого, до пропозицій надісланих управлінням міністерству ці вимоги так і не були включені.

«Влада годує нас обіцянками, але за місяць жодних змін не відбулося. Мабуть тому що тяжкі думи про долю молоді геть виснажили організми нардепів й міністрів, не залишивши їм сил для справжніх дій» – жартує інший учасник акції студент Володимир Бойко.
Слід зазначити, що, незважаючи на провокації з боку столичних прихильників ВО «Свобода», результатом аналогічної студентської акції в Києві, яка відбулася в першій половині дня, стало відкладення розгляду одіозного законопроекту.