https://moyagazeta.com/

Експорт зернових з Хмельниччини склав 67 тисяч тонн

Основними покупцями аграрного збіжжя нашого регіону були країни Євросоюзу. Також тонни зернових надійшли до Грузії, Узбекистану, Молдови, Білорусі.

Протягом минулого року на зарубіжних ринках у попиті були горох, кукурудза, пшоно, перловка, гречка, зерно вики, солод та соєві боби, вирощені на теренах Хмельницької області. Найбільш популярними у зарубіжних партнерів відмічені соєві боби, експорт яких склав 33 тисячі тонн.

Ринки Угорщини, Польщі, Росії, Румунії, Узбекистану, Швейцарії, Італії, Нідерландів, Великобританії, Бельгії, Сербії значно поповнились зазначеною продукцією. Горох та кукурудзу найчастіше купляли Грузії, Чехії, Нідерланди, Естонії, Угорщини, Словаччини. Гречка хмельницьких аграріїв найбільш популярна у споживачів Грузії, Азербайджану, Вірменії, Угорщини, Болгарії, а вирощений на теренах краю ячмінь знайшов своїх покупців у Молдові та Польщі.

Разом з тим, бізнесмени Хмельниччини у 2014 році придбали у зарубіжних контрагентів майже 4 тисячі тонн зернових культур на загальну суму понад 20 мільйонів гривень. В основному в іноземців підприємці купували насіння озимої пшениці, кукурудзи, соєвих бобів та пивоварний ячмінь.

Загалом Хмельницькою митницею ДФС у 2014 році оформлено 727 «зернових» митних декларацій, з яких 99,3 відсотка подано в електронному виді.