https://moyagazeta.com/

АМКУ визнав дії ТОВ «Хмельницький комбінат хлібопродуктів» зловживанням монопольним становищем

Як встановило Відділення, у 2007 році за переробку 1 тонни зерна гречки на крупу гречану у її вартість товариство включило проведення лабораторного аналізу, розвантаження зерна, його очистку, переробку в крупу гречану та її навантаження. За ці послуги давальнику (споживачу) необхідно було передати товариству 15 відсотків (платнику ПДВ) і 20 відсотків (неплатнику ПДВ) від залікової кількості ваги зерна, що залишилась після доведення його до круп’яних кондицій.

У першому півріччі 2008 року необхідно було передати Товариству 13,5 відсотків (платник ПДВ) і 18 відсотків (не платник ПДВ) від залікової кількості ваги зерна, що залишається після доведення його до круп’яних кондицій.
У перерахунку в грошовий еквівалент різниця в ціні за переробку у грошовому еквіваленті на одній тонні переробленої сировини складала: у 2007 році – 13,4 грн., у І півріччі 2008 року – 18,09 грн.

«Застосування різного відсотку залікової ваги зерна, яке давальник (споживач) має передати ТОВ «Хмельницький КХП» як оплату за надання послуги переробки однієї тонни зерна гречки на крупу гречану, призводить до встановлення споживачам різної вартості за переробку 1 тонни зерна при рівнозначних умовах. Це надавало переваги одним торговим партнерам товариства та створювало несприятливі умови іншим і було визнано порушенням конкуренційного законодавства» – повідомив голова Відділення Віталій Олуйко.
 

Источник: Хмельницьке обласне територіальне відділення АМКУ