https://moyagazeta.com/

Володимир Кирилюк: «Тих, хто хоче займатися бізнесом на селі, ми готові навчати будь-якій справі»

журналіст Василь Мацейко, йшла навколо проблем розвитку сільського підприємництва та тої допомоги, яку може надати і надає обласна влада селянам, які мають бажання розпочати власну справу.

 

Так, як пояснив головний аграрій області, з року в рік у подільських селах з’являється все більше підприємців, які займаються сільськогосподарським виробництвом. І влада області намагається всіляко сприяти цьому, адже це не лише збільшує кількість виробленої сільськогосподарської продукції, але й вирішує болючу нині проблему зайнятості сільського населення. Великі інвестори поки що не дуже поспішають вкладати великі кошти в аграрний сектор, тож нерідко власний невеликий фермерський бізнес – мало не єдиний порятунок для сільського мешканця без роботи. Але щоб почати власну справу необхідні фахові знання, досвід. Набути їх нині можна з допомогою дорадчої служби, одним з завдань якої якраз і є навчання підприємців та тих, хто бажає розпочати власну справу, надання їм консультативної та методологічної допомоги, поширення та впровадження у сільськогосподарське виробництво сучасних технологій тощо.

І хоч поки що через не дуже вигідні умови для розвитку бізнесу на селі та інертність самих мешканців села успішних підприємців в області є небагато, однак ряд позитивних прикладів уже є, і у процесі розмови вони були наведені.
Крім того, каже Володимир Кирилюк, вже кілька років поспіль в області вибудовується система відбору та практичного навчання учнів шкіл та аграрних ліцеїв, які мають бажання надалі займатися власним бізнесом.
Втім, допомога обласної влади підприємцям навчальними програмами не обмежується. Адже є й ряд програм, спрямованих передусім на розвиток молочного скотарства, за якими господарнику відшкодовується частина витрат на придбану племінну худобу, холодильну та іншу техніку.

Нині дорадницькі послуги приносять реальну користь селянам у Хмельницькому, Дунаєвецькому, Летичівському та інших районах. Однак ряд районів ще повинен активніше включитися в цю роботу.
«Потрібно дійти до кожного сільського та селищного голови та сільського активу, пробудити в них інтерес та бажання працювати у цьому напрямі. У кожному районі мають сформуватися групи для навчання не менш, ніж по 15-20 чоловік. Тоді будуть результати», – зазначає заступник голови облдержадміністрації.

Источник: adm.km.ua