https://moyagazeta.com/

Україна з Польщею проводять спільну операцію

Мета проекту: збільшення переробки відходів в Україні шляхом підвищення рівня знань працівників підприємств та збільшення інвестиційних можливостей малих та середніх українських підприємств, що беруть участь у проекті, який триватиме з 1 травня по 31 грудня 2012 року.
4 липня 2012 року захід урочисто розпочали українські представники: проректор ХНУ з міжнародних зв’язків Микола Йохна, керівник Польсько-українського центру професор Георгій Драпак та координатор проекту від Хмельниччини Юрій Шалапко. Під час заходу було проведене підписання декларації про співпрацю з представниками п’яти підприємств Хмельниччини щодо участі у даному проекті.

Завдання проекту:
1. Підвищення рівня знань працівників підприємств, а також інвестиційних можливостей малих і середніх українських підприємств щодо інвестування в сфері переробки відходів шляхом освітньої та консультаційної підтримки.
2. Передачa інформації про практики, які застосовуються у Польщі в сфері поводження з твердими побутовими відходами та роботою з системами для переробки відходів, шляхом налагодження співпраці між польськими та українськими підприємствами.
3. Надання учасникам проекту (українським підприємствам) необхідних знань та передача практичних навичок в реалізації інвестицій у сфері переробки відходів.
4. Підтримка українських підприємств у розробці матеріалів (наприклад, технічної документації та бізнес-плану), які дозволяють ефективно планувати і здійснювати інвестиції у сфері переробки твердих побутових відходів.
Крім того, учасники отримають можливість безкоштовного просування інформації про свої підприємства на зовнішніх ринках через польсько-український спеціалізований бізнесовий веб-сайт, а також взяти участь у семінарах під керівництвом фахівців у галузі переробки відходів в Україні та Польщі!
Кшиштоф Каліта, голова Товариства «Інтеграція Європа-Схід» та координатор проекту, повідомив, що в рамках проекту також передбачені: візит польських фахівців та ознайомлення зі станом екологічної інфраструктури на Хмельниччині, з особливим акцентом на переробку відходів, навчальний візит українських підприємців до Польщі з метою вивчення польського досвіду та презентації рішень в сфері переробки відходів, семінари для українських підприємств «Умови інвестування в системи переробки відходів – проекти концепцій для України». Марія Щечінська, голова польської фундації «Відновлення навколішнього середовища»,  висловила думку про те, що польський досвід по збереженню довкілля буде безперечно корисний для української сторони проекту.

Мстислав Многогрішний