https://moyagazeta.com/

«БУТИ ПОПЕРЕДУ, ВЧАСНО ЗНЕШКОДИТИ, ЧЕСТЬ І ЖИТТЯ ЗБЕРЕГТИ!»

Традиційно, альма-матер чи не усіх військових інженерів Збройних Сил України – Кам’янець-Подільске вище військово-інженерне командне училище потім військовий інженерний інститут Подільського Державного аграрно-технічного Університету а нині – факультет військової підготовки Подільського Державного аграрного технічного Університету святкує це свято з особливим теплом і радістю, вшановують пам’ять усіх тих, хто впродовж 40-ка років існування навчального закладу творив його історію і продовжує тримати високу марку кузні військових інженерних кадрів не лише для Збройних сил України.

Мужність і високий професіоналізм, працелюбність і відданість своєму народу демонстрували військові інженери в усі часи. За всю свою багатовікову історію вони пройшли довгий і славний шлях. Сучасні інженерні війська належать до спеціальних військ.
На урочистому мітингу з нагоди свята начальник військового факультету полковник Сергій Мальченко наголосив на головному завданні для частин інженерних військ яке визначив Міністр оборони України Юрій Єхануров це – підтримання бойової готовності на такому рівні, який гарантує виконання ними інженерних завдань згідно зі штатним призначенням.

З цією метою розроблена і виконується Програма розвитку Збройних Сил України на період до 2011 року.
Як відомо, ті, хто проходить службу в інженерних в йськах, і в мирний час виконують бойові завдання. Така вже професія військового інженера – важка і небезпечна. Йому доводиться ризикувати своїм життям не лише в бойових умовах, а й у мирний час. Підтвердженням цьому і нещодавні події що сталися на військових складах в Артемівську, Новобогданівці, Севастополі, Лозовій тощо, де одними з перших на допомогу мирному населенню прийшли в йськові інженери.
Вже давно відгриміли останні канонади Великої Вітчизняної, але й досі залишилась велика кількість боєприпасів, які становлять серйозну загрозу для мирного населення.
– За роки незалежності нашої держави на її території було виявлено, знешкоджено і знищено понад 220 тисяч мін, снарядів, інших вибухонебезпечних предметів. Щороку в Україні для розмінування місцевості залучається близько 250 груп саперів, більша половина цих груп – військовослужбовці інженерних військ ЗС Укра ни, – констатував полковник Мальченко.

Окрім розмінування особовий склад з’єднань і частин інженерних військ виконує завдання пов’язані з захистом мостів та гідроспоруд під час льодоходу, проведенням рятувальних робіт під час повеней. На жаль ліквідація наслідків повені, яка сталася в липні і серпні цього року ще не завершилася й сьогодні. На заході України продовжують працювати майже 500 військовослужбовців Збройних Сил, серед яких й наші військовослужбовці та випускники.

Сергій Володимирович також повідомив, що починаючи з 26 липня, до ліквідації наслідків стихійного лиха залучалося понад 3,5 тисячі в йськовослужбовців та близько 400 одиниць військової техніки зі складу частин і з’єднань Збройних Сил України. Виділені сили і засоби виконували завдання у 19 районах Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Вінницької, Чернівецької та Закарпатської областей. Військові розчищали береги річок, нарощували берегозахисні споруди, укріплювали дамби та мости на річках, перевозили гуманітарні вантажі. Найважливішим завданням інженерних підрозділів, які брали участь у ліквідації наслідків повені було спорудження мостів. Адже, саме через їх відсутність, було неможливо перегнати для ремонту доріг та комунікацій важку техніку або просто привезти воду та ліки. Зійшовши, вода залишила за собою к лька сотень знесених мостів, десятки кілометрів зруйнованих доріг, тисячі кілометрів понівечених комунікацій електрики та зв’язку.

– Стихія стала своєрідним випробовуванням інженерних військ Збройних Сил України на міць, випробовуванням не під час навчань, а в реальному житті. Коли рахунок іде на години, коли командирам всіх рівнів потрібно самим приймати рішення, коли ясно, хто і як зумів навчити та згуртувати своїх підлеглих. І цей іспит інженерні війська Збройних Сил України, за оцінкою керівників держави, склали на “відмінно” – додав начальник факультету.

Звертаючись до учасників святкового зібрання полковник Мальченко зазначив:
“Наш навчальний заклад є кузнею фахівців інженерної справи і з перших років існування Збройних Сил України готує для них фахівців для всіх родів, видів та інших силових структур нашої держави. Непростим, але славним є шлях нашого навчального закладу, незважаючи на всі негаразди, він вистояв і сьогодні твердо йде вперед в цей нелегкий час. Факультет військової підготовки – це згуртований колектив який складається з високопрофесійного професорсько-викладацького корпусу, кваліфікованих офіцерів та вихователів.”

– Інженерні війська Збройних Сил України переживають зараз складний і напружений час реформування та розвитку, – констатував Сергій Мальченко. – Але незважаючи на економічні, фінансові проблеми, ми віримо, що у інженерних військ велике майбутнє, і в найближчий час будуть створені принципово нові, добре оснащені, мобільні інженерні війська, спроможні вирішувати складні завдання інженерного забезпечення Збройних Сил України як в мирний так і у воєнний час.

 

Автор: Андрій Агєєв