https://moyagazeta.com/

Чи буде «Мале Полісся» національним природним парком?

Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області В.В. Гуменюк, проектом Указу передбачено створити на території Славутського та Ізяславського районів Хмельницької області національний природний парк «Мале Полісся».
До території Парку планується включення 9515,1 гектара земель, а саме: 2764,0 гектари земель державного підприємства «Ізяславський лісгосп», що вилучаються у землекористувача та надаються Парку в постійне користування, і 6751,1 гектари земель, що включаються до його території без вилучення.

 Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області, щодо створення національного природного парку «Мале полісся» вважає, що територія, яка передбачена до входження в НПП дійсно являється унікальною частиною Хмельницької області та підлягає збереженню і являється надбанням не тільки Хмельницької області, а й держави в цілому.
При перевірці Інспекцією існуючого природно-заповідного фонду, який знаходиться на території, що планується до включення у НПП виявлено ряд порушень: не винесена в натуру меж територій, часта зміна користувачів не забезпечує належну охорону об’єктів, а основне відсутність належного фінансування на утримання.

Створення національного природного парку «Мале Полісся» допоможе зберегти особливо цінні природні ділянки та регламентувати в них природокористування.
Об’єднання відповідних територій в межах національного парку та його створення дасть можливість реального фінансування всіх необхідних заходів. Разом з тим, у разі створення Парку, у 2013 році буде заплановано кошти на розроблення проекту організації території Парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів та на його утримання.
Тому вважаємо, доцільним прискорення створення національного природного парку «Мале Полісся».