https://moyagazeta.com/

Чи буде у Славуті зупинятися потяг?

 «Графік руху пасажирських поїздів на 2012/2013 рік був розроблений з урахуванням зменшення експлуатаційних витрат, часу на шляху прямування поїздів, призначення нових прискорених поїздів тощо.

Згідно проведеного аналізу кореспонденції пасажиропотоків поїзда № 137/138 Івано-Франківськ – Київ від/до Івано-Франківська до/від станції Славута-1 прямувало лише до 2 пасажирів в середньому за рейс, що є недостатнім для призначення зупинки швидкому поїзду.

У зв’язку з вищевикладеним ПІвденно-Західною залізницею відновлення зазначеної зупинки не планується.

Сполучення з Івано-Франківськом забезпечується з пересадкою на найближчих вузлових станціях Здолбунів, Шепетівка.

За очікуваними даними за 2012 рік збитки Укрзалізниці від пасажирських перевезень становлять понад 3 300_млн. грн., заборгованість органів державної влади за перевезення пільгових категорій громадян – 358,4 млн. грн.

Для збереження потенціалу залізничного транспорту, з метою зменшення збитковості пасажирських перевезень проведено ретельний аналіз економічної доцільності курсування пасажирських поїздів формування залізниць України.

Графік руху пасажирських поїздів на 2012/2013 рік був розроблений з урахуванням зменшення експлуатаційних витрат, часу на шляху прямування поїздів, призначення нових прискорених поїздів тощо.

Так, за минулі роки практично повністю вичерпано ресурси залізниць, за рахунок яких функціонували пасажирські перевезення. Середній вік пасажирських вагонів складає 27,5 року при нормативному строці служби 28 років. Ступінь їх зношеності становить 86%.

92% пасажирських вагонів старші 20 років (з них більше 50% старші 28 років). За період незалежності України з 1992 року залізницями України за власні кошти закуплено лише 560 вагонів.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про залізничний транспорт» придбання рухомого складу для перевезення пасажирів у поїздах далекого та місцевого сполучення повинно здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, проте кошти на оновлення рухомого складу в державному бюджеті не передбачаються.

Враховуючи ситуацію, що склалася на сьогодні, уже з 2013 року Укрзалізниця буде вимушена щороку виключати з інвентарного парку близько 300 вагонів, оскільки вони вичерпають свій ресурс експлуатації. У разі відмови від змін, що нині впроваджуються, забезпечити безпечне курсування пасажирських поїздів неможливо.

Слід зауважити, що Хмельницька облдержадміністрація не виконує зобов’язання з компенсації заборгованості за перевезення пільгових категорій громадян. За 2012 рік заборгованість склала 2851,3 тис. грн., що негативно впливає на фінансовий стан залізниць».

Повідомляє slavuta-mvk.info