https://moyagazeta.com/

Депутати отримали відповідь на звернення до Мінфіну про зміни до ПКУ

Лише одна пропозиція Хмельницької міської ради знайшла відображення у змінах до податкового кодексу, чим було анульовано обов’язок зомісячного подання податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб.

Щодо скасування статті 44 ПКУ частині анулювання обов’язку платників податків зберігати документи протягом трьох років, то Міністерство фінансів відповіло, що вважає ці зміни недоцільними, оскільки «предмет перевірки платника податів контролюючим органом охоплює період останні три роки, оскільки з урахуванням строків давності, встановлених ст.. 102 Податкового кодексу, контролюючий орган має право самостійно визначати суму грошових зобов’язань платників податків не пізніше закінчення 1095 днів, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та /або граничного строку сплати грошових зобов’язань.

Скасування штрафів за порушення строків зберігання документів з питань обчислення та сплати податків мінфін теж вважає недоцільним, оскільки відміна цієї норми сприятиме умисному знизенню документів про фінансово-гсоподарську діяльність з метою ухилення від оподаткування.
Що ж стосується скасування заборони на врахування у витратах платника податку витрат, понесених в зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у фізичної особи-підприємця, яка сплачує єдиний податок, то мінфін зазначає: питання вивчається робочою групою, утвореною Урядом на виконання доручення Президента України, в рамках підготовки проекту закону щодо реформування спрощеної системи оподаткування та обліку суб’єктів малого підприємництва. А загалом, запровадження у ПК саме цієї заборони має запобігати мінімізації податкових зобов’язань з податку на прибуток при проведенні операцій з ФОП – платниками єдиного податку та переорієнтації діяльності ФОП як само зайнятих осіб на кінцевого споживача (робіт, послуг). Скасування ж цієї норми, на думку урядових фінансистів, має супроводжуватися запровадженням норм, які упереджуватимуть  застосування схем мінімізації податкових зобов’язань.

 

Ольга Лисиця для “Моя газета+”