https://moyagazeta.com/

Депутати звернулися до КМУ щодо збору та утилізації енергоощадних ламп

Заборонивши бюджетним організаціям використовувати звичайні лампи розжарювання, Уряд зобов’язав використовувати для освітлення енергоощадні лампи, що містять одну із натоксичніших речовин – ртуть. Саме ця речовина здатна не лише похитнути фізичне, але й в деяких випадках психічне здоров’я людини – аж до божевілля.

Проте, зі запровадженням такої економії електроенергії, урядовці не забезпечили прийняття нормативно-правових актів, що врегульовували б діяльність виробника чи імпортера ртутних ламп щодо збору та утилізації небезпечних відходів, які вже сьогодні викидаються на смітники. Окрім того, не ведеть і контроль за кількістю вироблених в Україні та завезених з-за кордону таких приладів.
Депутати зауважують: про заборону використання цих приладів не йдеться, а лише про жорстку відповідальність виробника та імпортера ртутних ламп за порушення умов їх утилізації та запровадження позитивного досвіду західних країн, які подбали про захист своїх споживачів

Відтак, “депутати Хмельинцької обласної ради звертаються до Кабінету Міністрів України щодо необхідності термінового здійснення нормативно-правових заходів для забезпечення інформування наших громадян про токсичну продукцію, її безпеку та про можливість поводження з нею після закінчення терміну експлуатації”, – йдеться у зверненні.

Зініціювали звернення до КМУ депутати фракції “Сильна Україна” В. Олуйко, М. Катеренчук, Ю. Браніцький.