https://moyagazeta.com/

До Міжнародного дня інвалідів

який пройшов в обласному науково-методичному центрі культури і мистецтв.
До участі у фестивалі запрошено понад 120 осіб, серед яких активісти громадського руху, голови обласних, районних та міських громадських організацій.
Звертаючись до присутніх з вітальним словом Олег Ростиславович сказав: «Хочу висловити вдячність усім, хто опікується людьми з особливими потребами, адже надання їм повсякденної підтримки й допомоги – справа честі кожного громадянина України, реальний вияв людяності та любові до ближнього. Хай щедрим буде життя на добро і милосердя.»
Від імені голови обласної ради Олег Смиц відзначив грамотами та Подяками кращих активістів.
Зокрема, за сумлінну працю, значний особистий внесок у справу вирішення проблем соціального захисту інвалідів, активну громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня інвалідів Грамоти отримали:

РОГАЛЬ Сергій В’ячеславович – активний член Городоцького товариства інвалідів “Єднання”

РОМАНЕНКО Олександр Трохимович – директор Новосинявського будинку – інтернату для громадян похилого віку та інвалідів

МАРЧАК Олександр Олександрович – голова районного товариства батьків опікунів дітей – інвалідів та інвалідів дитинства “Надія” смт Дунаївці

ДІДУСЬ Надія Юхимівна – волонтер м. Шепетівка

БОЙЧУН Олександр Петрович – с. Пашківці Старокостянтинівський район

Оголошено Подяки обласної ради:

КРАВЕЦЬ Надії Володимирівні м. Волочиськ

БОЙКО Людмилі Іванівні – голові Ярмолинецького районного товариства інвалідів

КУШНІРУКУ Олександру Анатолійовичу – голові Славутського товариства  інвалідів – спинальників “Інвавіз”

БОРИСОВУ Олегу Леонідовичу м. Хмельницький

КРІЛЬ Лілії Володимирівні – члену правління громадської організації інвалідів “Захист” м. Красилів

МАКСИМЮК Любові Василівні – учаснику виставки художньо – прикладного мистецтва смт Теофіполь

Для довідки.
У Хмельницькій області перебуває 104 830 інвалідів всіх категорій. У даний час в області створені та функціонують установи, діяльність яких спрямована на обслуговування інвалідів, що дає змогу здійснювати своєчасне лікування, реабілітацію, забезпечення мешканців медикаментами, харчуванням. Проводяться культурно-масові заходи, трудова терапія, які сприяють адаптації в суспільстві людей з обмеженими можливостями.
Так, понад 50 434 особам надаються послуги 28 територіальними центрами соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян похилого віку. Тут надається понад 40 видів різноманітної допомоги.

Одинокі престарілі та інваліди, які потребують постійного стороннього догляду та цілодобової медичної допомоги, поселяються в будинки-інтернати. В області функціонує 30 будинків-інтернатів та 1 геріатричний пансіонат, в яких проживає 1780 осіб.
Функціонує 15 центрів ранньої соціальної реабілітації, в яких курс реабілітації пройшли 717 осіб з обмеженими можливостями.
 

Автор: УВІП