https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині чоловіка вкусила змія

23 травня о 23:00 до реанімаційного відділення Шепетівської центральної районної лікарні госпіталізований 76-річний мешканець с. Судимонд Шепетівського району з діагнозом «укус змії» . Подія сталася під час перекладання копиці сіна на власній присадибній ділянці поблизу лісу. Стан постраждалого задовільний.

Територіальне управління МНС області закликає громадян ознайомитись з правилами надання першої медичної допомоги при укусах змій перед тим, як вирушати на відпочинок.

У таких випадках не можна нехтувати правилами безпеки, оскільки отрута швидко вражає серцево-судинну, кровотворну та нервову системи організму. Уже через півгодини наступають загальні ознаки отруєння: слабкість, головний біль, блювота, задишка, запаморочення, набряклість тканин, запалення лімфатичних вузлів.

У перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани. Кров’янисту рідину, що відсмоктується, треба відразу ж спльовувати. Відсмоктування не можна робити, якщо у роті є язви та ранки.

З підручних матеріалів на уражену кінцівку необхідно накласти шину і вжити заходів для екстреного транспортування потерпілого до лікарні. Під час транспортування, до місця укусу рекомендується прикласти холод. Потерпілому необхідно пити якомога більше рідини для зменшення концентрації отрути в організмі. На місце укусу не можна накладати джгут, припікати його чи надрізати. Якщо є шприц і ліки для ін’єкцій, то необхідно ввести проти отрутну сироватку, а також серцево-судинні засоби.

ТУ МНС у Хмельницькій області